Organizator:

Z PGA do kadry Polski

Podziel się

Dwójka graczy wywalczyła powołania do esportowej kadry Polski.

Ważną częścią tegorocznej edycji Poznań Game Arena były rozgrywki esportowe. Oprócz rozgrywek w ramach Polskiej Ligi Esportowej, czy Farming Simulator League zorganizowano również eliminacje do Narodowej Drużyny Esportowej. O przepustki do kadry Polski walczyli gracze Pro Evolution Soccer 2020 oraz Tekken 7.

Pretendenci do występowania w biało-czerwonych barwach musieli przebrnąć przez eliminację online oraz finałową batalię, która miała miejsce na PGA. W przypadku PES 2020 najlepszy okazał się Michał “misiek_lfc” Petrus, który w decydującym starciu pokonał Michała “RumcykPoland” Tokarskiego aż 6:0. Narodowa Drużyna Esportu powiększyła się także o kolejnego reprezentanta w Tekken 7, którym został Adrian Szydłowski. FRIZEN wygrał w finałowym pojedynku z Maciejem “Why” Stegienko.

Zarówno Michał jak i Adrian razem z pozostałymi kadrowiczami udadzą się do Seulu na na 11. Esportowe Mistrzostwa Świata IESF, które odbędą się w dniach 11-15 grudnia 2019. Trzymamy kciuki za udany występ reprezentacji Polski w tych zawodach.

Źródło:

polskiesport.pl