Organizator:

Wielkie gamingowe marki powracają do Poznania – zapowiedź PGA 2022

Podziel się

Już w najbliższy piątek rozpocznie się kolejna edycja Poznań Game Arena. Na miłośników gier i nowych technologii jak co roku czeka wiele atrakcji, przygotowanych przez największych branżowych gigantów. Łącznie 3 dni, 28 godzin niepowtarzalnej rozrywki i dobrej zabawy.

Poznań Game Arena to największe targi rozrywki i multimediów w Europie Środkowo-Wschodniej. Wydarzenie już od 18 lat wyznacza branżowe standardy i gromadzi największą publiczność. To bez wątpienia obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego gracza.

Tegoroczna edycja PGA rozpocznie się 7 października i potrwa trzy dni. W tym czasie na zwiedzających czeka aż 7 pawilonów, wypełnionych po brzegi atrakcjami, przygotowanymi przez najbardziej rozpoznawalne marki w świecie gamingu.

- Jesteśmy ogromnie podekscytowani na myśl o starcie kolejnej edycji  - mówi Łukasz Wołonkiewicz, Dyrektor Poznań Game Arena. – Włożyliśmy mnóstwo pracy, aby tegoroczna odsłona targów dostarczyła graczom jak najwięcej pozytywnych emocji i wrażeń. Spoglądając na listę wystawców mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że ten cel został zrealizowany. – dodaje szef projektu.

Ci wystawcy przykują największą uwagę

Poznań Game Arena to przede wszystkim powrót Xbox oraz Nintendo, czyli dwóch czołowych konsolowych marek, które na targach zaprezentują swoje flagowe produkcje, również
te, które nie są jeszcze dostępne w sprzedaży. W świat gry Skull and Bones za pomocą kinowego pokazu zabierze nas z kolei inny potentat gamingowego rynku, czyli Ubisoft.

Po dwóch latach na Poznań Game Arena ponownie zagości także jeden z najgorętszych tytułów ostatnich lat – czyli Cyberpunk 2077, którego będzie można przetestować w strefie Asus Republic of Gamers – znanego producenta sprzętu dla graczy. Nie mniej ciekawie zapowiada się strefa PLAION, gdzie pojawią się aż cztery przedpremierowe produkcje oraz jeszcze gorąca premiera sprzed dosłownie kilku tygodni – Saints Row.

Na nudę z pewnością nie będą narzekać fani polskich produkcji. Oprócz wspomnianego Cyberpunka 2077 od CD-Projekt RED, swoją obecność potwierdziło również 11 bit studios, które zabierze do Poznania swój przedpremierowy tytuł The Invicible. Gra po raz pierwszy zostanie zaprezentowana szerokiej publiczności w grywalnej wersji. Interesujące nowości zwiedzający spotkają również na stoisku Star Drifters, gdzie szczególną uwagę przykują takie gry jak First Dwarf i BrewPub Simulator.

Co ciekawego w strefach sponsorskich?

Sponsorem głównym tegorocznej edycji PGA jest Rockstar Energy Drink, producent znanych napojów energetycznych. Podczas targów marka postanowiła połączyć lifestyle z gamingiem, zapraszając do swojej strefy znanych influencerów, takich jak Nervarien oraz Izak. Oprócz tego nie zabraknie także otwartych turniejów w Worms W.M.D., czy League of Legends.

INEA – Oficjalny Dostawca Internetu na PGA skupia się z kolei wokół wirtualnych wyścigów. Charakterystyczna, cyjanowa przyczepa ponownie zawita na targi, lecz tym razem INEA FUN ZONE wypełnią także symulatory jazdy. Nie zabraknie także dobrze znanej strefy chillout oraz mobilnego biura obsługi klienta.

Turnieje esportowe, pokazy cosplay oraz Strefa Gier Indie

Wspomniane turnieje, jakie odbędą się w strefach poszczególnych wystawców to nie jedyna szansa, aby przystąpić do wirtualnej rywalizacji na PGA. Prawdziwa gratka czeka na fanów piłki nożnej, którzy będą mogli sprawdzić się w najnowszej odsłonie legendarnej serii FIFA 23. Wszystko za sprawą obecności PKO BP Bank Polski Ekstraklasa Games, czyli oficjalnego, wirtualnego odpowiednika polskiej ligi piłkarskiej. Turnieje zaplanowano na sobotę
i niedzielę.

Zdecydowanie najbardziej barwną częścią targów będą z kolei cosplayerzy. Osoby przebrane
za znane postacie z szeroko rozumianej popkultury pojawią się we wszystkie trzy dni,
a punktem kulminacyjnym dla nich będzie finał konkursu PGA Genesis Cosplay Show, jaki odbędzie się na scenie głównej, w niedzielę, o godz. 12:00.

Nieodłącznym elementem Poznań Game Arena jest także Strefa Gier Indie, która w tym roku zyskała oficjalnego partnera – firmę metapro. Swoją obecność na PGA potwierdziło kilkadziesiąt „indyków” z różnych części świata. Jest wyjątkowa okazja na spotkanie
i porozmawianie z twórcami niezależnymi, których produkcje, pomimo posiadania znacznie skromniejszych budżetów, potrafią niejednokrotnie zachwycić swoim niebanalnym pomysłem.

Ciekawe wydarzenia towarzyszące

Równolegle z PGA odbędzie się kilka niezwykle interesujących wydarzeń. Pierwszym z nich jest Game Industry Conference, czyli konferencja branżowa adresowana do wszystkich, którzy pragną zgłębić swoją wiedzę na temat szeroko rozumianego tworzenia gier wideo.
W bogatym programie wydarzenia pojawią się prelekcje, poruszające najróżniejsze zagadnienia związane z tym procesem. Coś dla siebie znajdą zarówno początkujący, jak
i bardziej zaawansowani twórcy.

W trakcie PGA poznamy również najlepsze gry z Europy Środkowo – Wschodniej, który ogłoszenie nastąpić podczas uroczystej gali CEEGA Awards, która odbędzie się
8 października, o godz. 15:00 w Sali Ziemi. Wyróżnienia trafią do twórców w aż 8 kategoriach,
w tym tej najważniejszej – dla najlepszej gry.

Po zakończeniu pierwszego dnia targów w Sali Ziemi odbędzie się z kolei wyjątkowy koncert, łączący muzykę z światem gier, czyli Epic Game Music. Na scenie wystąpi orkiestra symfoniczna CoOperate Orchestra pod dyrekcją niezastąpionego Adama Domurata oraz Chór Akademicki UAM przygotowany przez Beatę Bielską.

W trakcie PGA będzie miała miejsce I edycja Ogólnopolskich Mistrzostw IT. Na uczestników
I Ogólnopolskich Mistrzostw IT czekają najbardziej aktualne nowinki technologiczne, zaawansowane produkty informatyczne, możliwość szkoleń z potencjalnymi pracodawcami, elita branży IT zebrana w jednej przestrzeni on-line oraz wartościowe nagrody rzeczowe
i rozwojowe. Rywalizacja będzie przebiegać w sześciu kategoriach, a udział wezmą uczniowie wszystkich szczebli edukacji od podstawówek do szkół wyższych. Podczas targów odbędą się finały tego wydarzenia.

Co, gdzie, kiedy?

Poznań Game Arena potrwa od 7 do 9 października. Bilety na wydarzenie są dostępne online, na platformie ToBilet.pl oraz w kasach na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich
w trakcie wydarzenia.

Poznań Game Arena 2022 – najważniejsze informacje

Kiedy? 7-9 października 2022

Gdzie? Międzynarodowe Targi Poznańskie

 

Godziny otwarcia:

VIP DAY Piątek, 7 października 2022 (10:00-18:00)

Sobota, 8 października 2022 (9:00-20:00)

Niedziela, 9 października 2022 (9:00-18:00)

 

Ceny biletów:

Przedsprzedaż:

VIP DAY Piątek, 7 października 2022 - 140 PLN

Sobota, 8 października 2022 - 45 PLN

Niedziela, 9 października 2022 - 39 PLN

Karnet sobota - niedziela - 75 PLN (jednokrotne wejście w sobotę i jednokrotne wejście w niedzielę)

Karta parkingowa - 50 PLN / dzień

Dzieci do lat 3 - wstęp bezpłatny

 

Podczas targów:

VIP DAY Piątek, 7 października 2022 - 160 PLN

Sobota, 8 października 2022 - 50 PLN

Niedziela, 9 października 2022 - 45 PLN

Karnet sobota - niedziela - 80 PLN (jednokrotne wejście w sobotę i jednokrotne wejście w niedzielę)

Karta parkingowa - 50 PLN / dzień

Dzieci do lat 3 - wstęp bezpłatny