Organizator:

Utrudnienia w związku z Poznań Maratonem

Podziel się

Ważne informacje dla wszystkich wybierających się na PGA w niedzielę.

Podobnie jak przed rokiem, Poznań Game Arena nie będzie jedynym dużym eventem zaplanowanym na weekend 18-20 października. W niedzielę odbędzie się 20. PKO Poznań Maraton, w który weźmie udział aż siedem tysięcy biegaczy z całej Polski. Start/meta biegu będzie zlokalizowana na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Również znaczna część trasy przebiega głównymi ulicami Poznania, co spowoduje utrudnienia w ruchu.

Z tego powodu apelujemy do wszystkich, którzy planują wybrać się w niedzielę na Poznań Game Arena o pozostawienie samochodów w garażach i skorzystanie z komunikacji publicznej. Jeżeli natomiast użycie auta jest koniecznością – podajemy listę rekomendowanych parkingów, gdzie można pozostawić swój pojazd:

– C.H. Avenida, wjazd od ul. Matyi
– Parking Rondo Kaponiera
– Matejki
– Parking City Park
– Pod Bramą, wjazd od ul. Wszystkich Świętych

Załączamy również mapę z trasą biegu. Ruch na trasie będzie zamknięty w godzinach od 7:50 do 15:30. Ulice: Grunwaldzka-Bukowska (na odcinku od Szylinga/Matejki do Roosevelta) oraz Roosevelta (na odcinku od Ronda Kaponiera do Mostu Dworcowego) zamknięte będą już od godziny 5:00.