Organizator:

This War Of Mine lekturą szkolną!

Podziel się

To pierwsza gra, jakie znajdzie się w kanonie szkolnych lektur.

Jeszcze jakiś czas temu coś co było nie do pomyślenia, dziś staje się rzeczywistością. This War of Mine, gra wyprodukowana przez 11 bit studios trafi na listę szkolnych lektur. Z tego powodu gra będzie dostępna dla uczniów zupełnie za darmo. This War Of Mine znajdzie się wśród lektur dla uczniów szkół średnich już od kolejnego roku szkolnego. 

- Gry bez wątpienia są dziełem kultury. Nowoczesnym, naturalnym i atrakcyjnym dla młodego odbiorcy, ponieważ operują językiem natychmiastowo dla niego zrozumiałym. I tym językiem gry mogą opowiadać o wszystkim - emocjach, prawdzie, walce dobra ze złem, cierpieniu i wreszcie samej istocie ludzkości. Pod tym względem gry są podobne do literatury, jednak używają wspomnianego języka interakcji - powiedział w specjalnym oświadczeniu Grzegorz Miechowski, prezes 11 bi studios. - Oczywiście, wykorzystywano je już w edukacji, do nauczania matematyki, chemii czy rozwijania zdolności poznawczych, ale nie sądzę, by jakakolwiek została oficjalnie włączona do programu nauczania na poziomie ogólnokrajowym. Jestem dumny z faktu, że to właśnie produkcja 11 bit studios dołoży swoją cegiełkę do rozwoju edukacji i kultury w naszym kraju. To może być przełomowy moment dla wszystkich artystów tworzących gry na całym świecie -  dodaje CEO studia. 

W ogłoszeniu tej wiadomości wziął udział Premier Mateusz Morawiecki, który dziś rano odwiedził siedzibę firmy. Warto podkreślić, że pierwszy kontakt z grą miał miejsce podczas wizyty polityka podczas PGA 2018. W trakcie odwiedzin w strefie 11 bit studios premier zagrał przez chwilę w This War Of Mine. 

- Gry to nie tylko okno na ekranie komputera, to może być polskie okno na świat. Pokazujemy przez nie jak Polacy potrafią być kreatywni. Musimy przez naszą kreatywność wyszukiwać branż takich jak gamingowa. Programowanie to nasze dobro narodowe To znakomita branża kreatywna, która rozsławia branżę na cały swiat. Pan prezes, pracownicy i moje dzieci opowiadali mi o grze This War of Mine. Tam została stworzona przestrzeń do ciekawej analizy zdarzeń - powiedział szef rządu. - Myślę, że ta nowa forma wyrazu kultury i wnikamia w rzeczywistość świata jest bardzo ważna. Pokazuje młodym ludziom, jak podążać dobrymi ścieżkami życia. Wszystkim twórcom bardzo dziękuję, że rozsławiacie imię Polski na całym świecie. Poprzez włączanie gier do systemu edukacji będziemy poszerzać naszą wyobraźnię i wnosić coś nowego do kultury - nie tylko polskiej, ale i całego świata - dodał premier.