Organizator:

Strefa OMEN z licznymi atrakcjami na PGA 2019

Podziel się

OMEN Squad, turnieje e-sportowe i wiele więcej!

Czołowy producent sprzętu dla graczy ponownie zawita na poznańskich targach PGA. W specjalnej strefie OMEN, w hali nr 5, na odwiedzających czekać będą turnieje, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz UrQueeen, Pago, Seto, FanBoy i Nieuczesana z OMEN Squad.

Przed nami PGA 2019, kolejna odsłona jednej z najważniejszych imprez dla graczy w Polsce. Ubiegłoroczna, rekordowa edycja, zgromadziła podczas trzech dni ponad 76 tysięcy miłośników gier. W weekend 18-20 października ponownie przyjadą do stolicy Wielkopolski, by pograć przedpremierowo w nadchodzące tytuły, spotkać się ze swoimi ulubionymi twórcami oraz przetestować najnowsze urządzenia dla graczy.

OMEN na PGA 2019

Na PGA 2019 nie mogło zabraknąć marki OMEN, nagradzanej w minionych latach statuetką za najlepsze stoisko targów. Dla wszystkich odwiedzających strefę firmy przewidziano turnieje OMEN Arcade 1on1 oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami i premiery sprzętowe, w tym dwuekranowego laptopa OMEN X 2S oraz krzesła gamingowego OMEN Citadel. Dodatkową atrakcją będzie możliwość spotkania z ekipą OMEN Squad oraz oglądania na żywo finału OMEN Turniej Akademicki.

Minione lata i tysiące odwiedzających, którzy pojawili się na naszym stoisku, pokazały nam, jak ważne dla producentów urządzeń dla graczy są targi pokroju PGA. To doskonała okazja by spotkać się z użytkownikami, którzy na co dzień korzystają z naszych laptopów, monitorów czy akcesoriów i posłuchać ich opinii. OMEN to marka, która co pół roku wprowadza na rynek innowacyjne produkty. Nasze najnowsze portfolio chcemy pokazać właśnie na PGA, aby połączyć premiery produktowe z nowym, odświeżonym wizerunkiem marki OMEN. Powitamy też oficjalnie nowego członka OMEN Squad – Nieuczesaną, a dodatkowe emocje zapewnią finały turnieju dla studentów. Wszystkich, którzy planują wybrać się na PGA 2019 zapraszam na stoisko OMEN  powiedziała Luiza Dzienkiewicz – Kobus, PS Marketing Manager, HP Inc Polska.

Turniej OMEN Arcade 1on1 i inne atrakcje

Na śmiałków, którzy chcą poczuć nutkę esportowej rywalizacji czekają turnieje OMEN Arcade 1on1. W zależności od dnia będą to rozgrywki w CS:GO, Leauge of Legends i Rocket League. Najlepsi gracze mogą liczyć na nagrody w postaci m.in. laptopa OMEN, słuchawek OMEN Mindframe, myszki OMEN Reactor, klawiatury OMEN Sequencer, podkładki OMEN Mouse Pad 200 oraz krzesła AKRACING ProX i biurka Ultradesk RACER.

Na specjalnie przygotowanym bataku, czyli refleksomierzu, chętni sprawdzą swoją spostrzegawczość i czas reakcji. W tym roku pojawi się jednak element współzawodnictwa, co zapewni podwójny batak i bezpośrednie starcia z innymi odwiedzającymi.

Wizyta na ściance foto oraz w strefie makup&tattoo zapewni miłą pamiątkę z wydarzenia oraz słodkie niespodzianki na osłodę i ostudzenie emocji.

OMEN Squad

W programie nie mogło zabraknąć spotkania z ekipą OMEN Squad, która na stoisku pojawi się w sobotę oraz niedzielę (19-20.10):

  • UrQueeen (19 października, godzina 10:00),
  • Pago (19 października, godzina 11:00),
  • Nieuczesana (20 października, godzina 11:00)
  • Seto (20 października, godzina 13:00)
  • FanBoy (20 października, godzina 15:00)

 

OMEN Turniej Akademicki Teamflight Tactics 

OMEN Turniej Akademicki Teamfight Tactics to rywalizacja 32 najlepszych, akademickich zawodników TFT w Polsce, którzy zostali wyłonieni z ponad 350 zgłoszeń. Przedstawiciele 23 uczelni staną do walki o tytuł mistrzowski oraz pulę nagród, której wartość przekracza 8 tys. złotych. Ośmiu najlepszych graczy zostanie zaproszonych na wielki, lanowy finał OMEN Turniej Akademicki, który odbędzie się podczas tegorocznej odsłony PGA. Spotkania skomentuje duet znany ze sceny Teamfight Tactics – Łukasz „Leo” Mirek oraz Damian „D4mm” Ryśkiewicz.

Gry stały się jedną z najpopularniejszych i najbardziej dochodowych form rozrywki. Co zresztą potwierdzają najbliższe prognozy  w 2019 roku rynek gier ma osiągnąć przychody w wysokości 152 mld dolarów. Ten trend widoczny jest także w Polsce. Według informacji zawartych w raporcie PayPal i SuperData, nasz rynek gier osiągnął w 2018 roku wartość 10 mln dolarów i wyprzedziliśmy takie państwa, jak Hiszpania czy Włochy. Widzimy w tej branży spory potencjał i stale rozwijamy portfolio naszych produktów dla graczy – podkreśla Marcin Olszewski, Dyrektor Zarządzający, HP Inc Polska. 

Nowości dla graczy OMEN

Tradycyjnie już, na stoisku OMEN nie może zabraknąć nowości, wśród których w tym roku warto wyróżnić dwuekranowy laptop OMEN X 2S. Dodatkowy ekran umieszczony tuż nad klawiaturą umożliwia jednoczesną rozgrywkę w najbardziej wymagające tytuły oraz np. oglądanie streamów lub czytanie poradników do gier. OMEN zaprezentuje również swój pierwszy fotel dla graczy OMEN Citadel, przygotowany z myślą o zapewnieniu jak najlepszego komfortu podczas grania oraz pracy.

Strefa OMEN w tym roku zostanie ulokowana w hali nr 5 i będzie otwarta dla zwiedzających w piątek (VIP DAY), sobotę i niedzielę (18-20.10 br.), na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. O odpowiednią oprawę i atmosferę na stoisku ponownie dbać będzie znany beatboxer Blady Kris.

O firmie HP

HP Inc. tworzy nowe rozwiązania technologiczne, które mają znaczący wpływ na życie ludzi. Szerokie portfolio produktów firmy obejmuje drukarki, komputery osobiste, urządzenia mobilne oraz rozwiązania i usługi, które sprostają nawet najbardziej skomplikowanym wyzwaniom. Więcej informacji na temat HP (NYSE: HPQ) można znaleźć pod adresem www.hp.pl