Organizator:

Rusza kolejna edycja Crystal Canvas!

Podziel się

Twórcy grafiki cyfrowej po raz trzeci zmierzą się w międzynarodowym konkursie, którego partnerem jest Poznań Game Arena.

 

Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany do wszystkich artystów tworzących grafikę koncepcyjną i promocyjną do gier wideo. Związek z branżą gamingową nie jest jednak warunkiem koniecznym. Organizatorzy zapraszają do udziału także tych artystów, którzy tworzą grafikę cyfrową, ale nie są bezpośrednio związani z grami komputerowymi. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Tematem tegorocznej edycji konkursu jest "Woda". Uczestnicy mają za zadanie przygotować grafikę koncepcyjną oraz promocyjną. Najlepsze prace wskaże jury w międzynarodowej obsadzie: David Mullich, Jakub Różalski, Kate Edwards, Kutay Cengil, Phillip Zhang, Renee Gittins. Pula nagród wynosi 1100 euro. Zwycięzca może liczyć na nagrodę w wysokości 600 euro, z kolei uczestnik, który zajmie drugie miejsce otrzyma 300 euro nagrody. Za zajęcie trzeciego miejsce przewidziano nagrodę w wysokości 200 euro. 

Konkursowe prace można składać w dniach od 5 sierpnia do 15 września. Rozdanie nagród, wernisaż oraz wystawa projektów odbędą się podczas targów Poznań Game Arena oraz konferencji Game Industry Conference, które odbędą się w dniach od 9 do 11 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie crystalcanvas.eu.