Organizator:

Resident Evil Village zachwyca w recenzjach. Jest też polski akcent

Podziel się

Pierwsze recenzje są bardzo przychylne dla najnowszej produkcji Capcomu. Wszystko wskazuje na to, że pierwowzorem jednej z głównych bohaterek jest polska aktorka.

O czym jest Resident Evil: Village? 

W najnowszej odsłonie Resident Evil ponownie wcielamy się w Ethana, który próbuje odnaleźć spokój po tragicznych wydarzeniach z poprzedniej części. Jak można się domyślić, sielanka nie trwa długo i bardzo szybko nie ma po niej ani śladu. Jak zresztą opisują w swojej recenzji GRYOnline.pl początek to zdecydowanie najmocniejszy fragment tej opowieści.

Zachwyty recenzentów 

Pierwsze recenzje są zresztą dla Capcomu bardzo pozytywne. Jak wymienia Benchmark.pl recenzenci zgodnie wymieniają wśród zalet takie aspekty jak mroczny klimat, projekty lokacji i przeciwników oraz dopracowaną szatę graficzną. W przygotowanym przez portal zestawieniu próżno szukać redakcji, której gra nie przypadłaby do gustu. Średnia na poziomie 84 procent jest tego najlepszym dowodem.

Polski akcent 

Lady Dimitrescu, jedna z bohaterek Resident Evil Village od początku skradła serca fanów. Jej charakterystyczny, nieprzeciętnie wysoki wzrost sprawił, że z miejsca stała się jedną z najciekawszych postaci gry. Ciekawostką jest fakt, że pierwowzorem bohaterki jest najprawdopodobniej polska aktorka. Czujni internauci bardzo szybko dostrzegli podobieństwo pomiędzy Lady Dimitrescu, a Heleną Mańkowską, którą ma na swoim koncie kilka mniejszych ról. Polka była także dublerką Mili Jovovich w filmie Paradise Hills.

Napisaliśmy, że Mańkowska jest najprawdopodobniej pierwowzorem postaci, ponieważ ani Capcom, ani sama zainteresowana nie potwierdzili tych rewelacji. Spójrzcie jednak na to zdjęcie. Czy ktokolwiek ma jeszcze jakieś wątpliwości?