WAŻNE:

Ostatnie dni przedsprzedaży ‼ W trakcie targów ceny biletów wzrastają 🎫 Kup wejściówki już teraz na ToBilet.pl ‼  

Organizator:

Premiera Cyberpunk 2077 przesunięta!

Podziel się

Najbardziej wyczekiwana gra 2020 roku ukaże się 5 miesięcy później, niż zakładano. Postanowiliśmy zebrać dla Was najciekawsze wypowiedzi członków zarządu CD-Projekt RED, którzy tłumaczyli powody takiej decyzji.

Ta wiadomość spadła jak grom z jasnego nieba na wszystkich miłośników gamingu. Cyberpunk 2077 – jedna z najbardziej wyczekiwanych gier 2020 roku nie trafi do graczy w kwietniu, jak pierwotnie planowano. CD-Projekt RED poinformował, że premiera tytułu została przesunięta na 17 września, co ma pozwolić twórcom na dopracowanie wszystkich szczegółów, aby gra była idealna. Poniżej komunikat, jaki pojawił się na Twitterze:

 

Kosmetyka, nie rewolucja 

Niedługo po ogłoszeniu wiadomości zwołano telekonferencję, na której przedstawiciele zarządu – Adam Kiciński, Piotr Nielubowicz oraz Michał Nowakowski szczegółowo wyjaśnili przyczyny, jakie zdecydowały o opóźnieniu. – Cyberpunk 2077 to największy i najbardziej ambitny projekt w naszej dotychczasowej historii. Chcemy, by gra przewyższyła Wiedźmina 3 pod względem walorów artystycznych, a zarazem otworzyła przed CD PROJEKT nowe perspektywy w zakresie rozwoju biznesowego – powiedział A. Kiciński, dodając, że gra wymaga jedynie doszlifowania, a nie gruntownej przebudowy: – Gra jest kompletna i można ją przejść od początku do końca, czeka nas jednak jeszcze wiele pracy. Night City jest ogromne, zróżnicowane i pełne przygód; biorąc pod uwagę jego skalę i złożoność uznaliśmy, że potrzebujemy więcej czasu, aby zakończyć testowanie, usunąć usterki i nadać grze ostateczny szlif. Chcemy, aby Cyberpunk 2077 był ukoronowaniem naszej pracy na obecnej generacji konsol. Dzisiejsza decyzja da nam kilka cennych miesięcy, których potrzebujemy, by gra mogła zasłużyć na miano doskonałej – podkreślił prezes zarządu CD-Projekt RED.

Szef spółki zaznaczył jednocześnie, że problemy, nie mają fundamentalnego znaczenia:  – Mamy do czynienia z usterkami,ale nie chodzi tu o podstawowe mechanizmy gry – po prostu doszlifowanie tak złożonego produktu jest czasochłonnym zadaniem. Chodzi tu o liczbę otwartych spraw, nie o jakikolwiek fundamentalny problem – powiedział A. Kiciński.

Nowa data niezagrożona

Co ważne, jak przekonywali włodarze spółki nowa data premiery, czyli 17 września 2020 jest niezagrożona. – Wiemy, na czym stoimy i które aspekty gry wymagają dopracowania. Jesteśmy przekonani, że gra ukaże się we wrześniu – zapewnił M. Nowakowski.  jesteśmy pewni nowej daty. Projekt osiągnął etap, na którym możemy dokonywać konkretnych pomiarów, gromadzić statystyki itp. – dodał A. Kiciński.

Podczas telekonferencji zauważono, że wrześniowa premiera może okazać się znacznie mniej komfortowa ze względu na inne tytuły, jakie mają wówczas pojawić się na rynku. – Na rynku zawsze coś się dzieje niezależnie od pory roku. Cechą charakterystyczną rynku gier jest to, że żaden konkretny miesiąc nie może zostać uznany za „bezpieczniejszy” od innych z jakiejkolwiek przyczyny. Biorąc to pod uwagę, nie uważamy, że wrzesień jest „groźniejszy” niż kwiecień czy czerwiec – stwierdził M. Nowakowski.

Nie zbrakło również nawiązania do podobnego opóźnienia, jakie miało miejsce w przypadku Wiedźmina 3. M. Nowakowski nie dostrzega jednak podobieństwa w tych dwóch sytuacjach. – Szczerze mówiąc – nie sądzę, by te kwestie były porównywalne. To dwa odmienne projekty. Mogę powiedzieć tyle, że obecnie dysponujemy znacznie większym doświadczeniem, niż podczas prac nad Wiedźminem. Wiemy, na czym stoimy; zespół wie, co jeszcze wymaga dopracowania i zamierzamy skupić się na tej pracy – przekonuje członek zarządu CD-Projekt S.A.

Premiera tuż przed PGA 2020

W minionym roku uczestnicy targów Poznań Game Arena mogli jako pierwsi obejrzeć polska wersję Cyberpunk 2077. Nowa data premiery oznacza, że gra ukaże niespełna miesiąc przed kolejną edycją targów, którą zaplanowano na 9-11 października 2020. – Pokaz Cyberpunk na ostatniej edycji PGA, zgodnie z oczekiwaniami, okazał się prawdziwym hitem. Nie mam wątpliwości, że możliwość przetestowania pełnej wersji gry cieszyłaby się nie mniejszą popularnością. Oczywiście jest zbyt wcześnie, aby mówić o jakiś konkretach. Mogę jednak zapewnić, że zrobimy, co w naszej mocy, aby program kolejnej edycji PGA dostarczył jeszcze większych wrażeń – powiedział Łukasz Wołonkiewicz, dyrektor Poznań Game Arena.