Organizator:

Poznań Game Arena 2022 - co działo się drugiego dnia?

Podziel się

II dzień targów jak zwykle wzbudził największe zainteresowanie zwiedzających.

Sobota to od wielu lat dzień cieszący się największym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Nie inaczej było i tym razem. Pawilony Międzynarodowych Targów Poznańskich wypełniły się dziesiątkami tysięcy miłośników gier, na których podobnie jak w piątek czekało mnóstwo atrakcji. 

Esport na pierwszym planie 

Drugi dzień targów przyniósł rozstrzygnięcia w wielu interesujących zmaganiach. Strefa Rockstar stała się dziś miejscem batalii o tytuł mistrza Worms W.M.D.. Finałową rywalizację skomentował sam Piotr Izak Skowyrski, a SNAX, TOM223 i Pevor musieli uznać wyższość drużyny wyłonionej w otwartych kwalifikacjach. Nie mniejsze emocje towarzyszyły finałowym zmaganiom w INEA FUN ZONE, gdzie zmierzyli się ze sobą mistrzowie simracingu. Otwarte turnieje w najnowszą odsłonę FIFA 23 zorganizowała z kolei PKO BP Ekstraklasa Games. 

CEEGA - znamy zwycięzców 

Central & Eastern European Game Awards to inicjatywa łącząca 15 krajów z Europy Środkowo-Wschodniej. Jej celem jest wyróżnienie i promocja najlepszych gier wideo wyprodukowanych przez studia z regionu i wydanych w bieżącym roku. 

Najważniejsza statuetka, czyli tytuł najlepszej gry trafił do Dying Light 2. Lista pozostałych laureatów prezentuje się następująco:

🏆 BEST GAME:
Dying Light 2
🏆 VISUAL ART:
Trek to Yomi
🏆 AUDIO:
Golf Club Wasteland
🏆 TECHNOLOGY:
Dying Light 2
🏆 NARRATIVE:
Sherlock Holmes Chapter One
🏆 HIDDEN GEM:
ArtFormer: Ancient Stories
🏆 BEST MOBILE GAME:
Gwent: Rogue Mage
🏆 DESIGN:
The Riftbreaker
Część trzecia - ostatnia 
W niedzielę fani gamingu będą mieli ostatnią szansę, aby wziąć udział w tegorocznej odsłonie PGA. To właśnie tego dnia poznamy zwycięzców PGA Genesis Cosplay Show - tym samym na scenie głównej ponownie zaroi się od przepięknych strojów, spośród których jury konkursu wybierze te absolutnie najlepsze. Oczywiście w dalszym ciągu do Waszej dyspozycji pozostają wszystkie atrakcje, przygotowane przez naszych wyjątkowych wystawców. Targi PGA będą czynne od 10:00 do 18:00.