Organizator:

Powalczą o miejsce w strefie Indie Games

Podziel się

Niebawem łódzka hala Expo stanie się areną zmagań twórców gier z całej Polski. Jedną z nagród będzie możliwość zaprezentowania się podczas PGA 2019.

Ogólnopolski Konkurs Zespołowego Tworzenia Gier to szczególne wydarzenie, w trakcie którego uczestnicy dzielą się pasją do tworzenia gier, rozwiązań dla środowisk wirtualnych oraz działań artystycznych. ZTGK to możliwość nie tylko wsparcia młodych talentów, podzielenia się wiedzą ale także okazja by wspólnie kreować przyszłość i kierunek rozwoju edukacji i badań naukowych w branży gier w Polsce.

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej wraz z partnerami: Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Uniwersytetem Łódzkim. Ze względu na spore zainteresowanie tegoroczna impreza została przeniesiona do większego obiektu i tym samym zadebiutuje w hali Expo-Łódź

W tym roku odbędzie się już jedenasta edycja tego konkursu. Finałowa rozgrywka, zaplanowana na 27-28 czerwca, odbędzie się w formule siedmiu ścieżek tematycznych: Game Design, Game Development, Mobile Games, Virtual Environment, Game Graphics Concept oraz Show Your Project. Na zwycięzców czeka szczególna nagroda – stoisko w strefie Indie Games podczas Poznań Game Arena 2019.

Uczestnikom życzymy powodzenia!