Organizator:

Polska Liga Esportowa zamelduje się na PGA

Podziel się

Podczas Poznań Game Arena PLE zainauguruje rundę jesienną.

Choć do startu Polskiej Ligi Esportowej zostało jeszcze trochę czasu to już wiemy, że jej organizatorzy przygotowali mocne otwarcie. Inauguracja sezonu jesiennego zaplanowana jest w październiku podczas największych w Europie Środkowo-Wschodniej targów rozrywki i multimediów – Poznań Game Arena.

Całe rozgrywki otrzymają ogromne doładowanie w postaci nowych tytułów – oprócz istniejących już dywizji CS:GO oraz League of Legends planowana są nowe dywizje min. w grę FIFA oraz Simracing.

Podczas 14. już edycji PGA, która odbędzie się w dniach 18-20 października nastąpi oficjalne rozpoczęcie sezonu Jesień 2019 Polskiej Ligi Esportowej, a wraz z nim start Dywizji Mistrzowskiej w Counter Strike. Najlepsze drużyny w kraju będą miały okazję zaprezentować esport w obecności 80 000 entuzjastów rozrywki.

Na finale sezonu Jesień 2019 ponownie będziemy mieli okazję spotkać się z drużynami a odbędzie się on w dniach 5-8 grudnia 2019. Tym samym podczas jednego sezonu Polskiej Ligi Esportowej otrzymamy dwa przystanki offline.

W nadchodzącym sezonie oferta Polskiej Ligii Esportowej zostanie poszerzona o nowe tytuły, które są odpowiedzią na rosnące oczekiwania graczy i naszych fanów. Planujemy wiele niespodzianek i chcemy zaskakiwać. Jednak bez wątpienia naszym głównym celem jest profesjonalizacja esportu oraz stworzenie realnej przestrzeni dla rozwoju drużyn. Poprzez rozszerzenie portfolio realizujemy te cele. Jest to naturalna konsekwencja analizy potrzeb polskich graczy oraz community związanego ze światem esportu – mówi Justyna Oracz, Head of Brands, FantasyExpo.

Polska Liga Esportowa to nowość na PGA. Esport, który cieszy się w Polsce coraz większą popularnością, od zawsze towarzyszył poznańskim targom. Rozgrywki PLE wprowadzą do wydarzenia sporo świeżości i innowacji. Liczymy, że w ten sposób dostarczymy fanom gier wiele ekscytacji, związanej z wirtualną rywalizacją – uważa Łukasz Wołonkiewicz, dyrektor Poznań Game Arena.

Podczas PGA zbudujemy specjalną strefę gamingową. Nie ukrywam, że szykujemy oryginalne rozwiązania, które z pewnością zaskoczą uczestników. Wiemy, że polski esport i gaming potrzebują szerokiego spojrzenia. Bardziej zróżnicowana scena esportowa to ciekawsza oferta dla graczy i jej fanów – – mówi Krzysztof Stypułkowski, członek zarządu FantasyExpo.

PGA – największe i najważniejsze wydarzenie gamingowe w Europie Środkowo-Wschodniej

W Poznaniu przez trzy dni spodziewanych jest 80 tysięcy miłośników gamingu, esportu i nowych technologii. Dla tych, którzy w dniach 18-20 października zdecydują się odwiedzić Międzynarodowe Targi Poznańskie przygotowane są turnieje, konkursy, a także specjalne pokazy. Podczas tegorocznej edycji zwiedzający będą mieli okazję spotkać ponad 220 wystawców, w tym czołowe marki ze świata gier. Dziesięć pawilonów pełnych multimedialnych atrakcji wypełni aż 1500 stanowisk do gier. Nie zabraknie również twórców niezależnych, którzy w strefie Indie Games zaprezentują 130 polskich i zagranicznych tytułów. O obsługę medialną wydarzenia zadba 420 przedstawicieli mediów, w tym 50 zagranicznych dziennikarzy.

Organizatorem Poznań Game Arena jest Grupa MTP, organizator 100 wydarzeń wystawienniczych w Polsce każdego roku. 14. edycji Poznań Game Arena o rozrywkę odwiedzających zadba między innymi agencja gamingowa FantasyExpo, która na terenie imprezy przygotuje kilka stref o zróżnicowanej tematyce.

FantasyExpo to agencja marketingu gamingowego, która od ponad 3 lat jest liderem w tworzeniu spersonalizowanych strategii esportowych dla firm poszukujących nowoczesnych i oryginalnych form promocji i reklamy. Ponadto regularnie nabywa prawa do transmisji najważniejszych światowych wydarzeń gamingowych z komentarzem najlepszych polskich influencerów. Fantasy Expo to także właściciel portalu esportnow.pl, Izako Boars (drużyny esportowej) oraz Polskiej Ligi Esportowej.

www.fantasyexpo.pl

Grupa MTP to lider wśród organizatorów imprez wystawienniczych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, który poza uznanymi w świecie biznesowymi imprezami targowymi, organizuje kongresy, konferencje, wydarzenia kulturalne, sportowe, w tym megaeventy, przyciągające ponad milion gości z całego świata.

www.GrupaMTP.pl