Organizator:

PGA Cosplay Show 2020 coraz bliżej, trwają zapisy

Podziel się

Cosplay Show to, co roku główny punkt niedzielnego programu PGA, który przyciąga dużą publiczność. Nie inaczej będzie w tym roku. Zgłoszenia do tego prestiżowego konkursu dla twórców Cosplay, wystartowały w połowie sierpnia i potrwają do 27 września. Finał jak zawsze zapowiada się emocjonująco.

Prestiżowy pokaz i setki twórców na PGA

PGA Cosplay Show to finałowy pokaz konkursu na najlepsze odwzorowanie postaci z popularnych gier komputerowych i filmów. Każdego roku pokaz przyciąga setki widzów a o 30 finałowych miejsc rywalizuje wielu twórców. Podczas występu oceniany przez jury, jest nie tylko strój i wierność jego odwzorowania, ale również umiejętności aktorskie, to jak uczestnik potrafi „wczuć się” w odgrywaną przez siebie postać. To czyni nasz pokaz jeszcze bardziej atrakcyjnym dla widzów.

Z roku na rok poziom rywalizacji rośnie i w finale w Poznaniu możemy podziwiać czołówkę polskiej sceny Cosplay i ich popisowe numery.

Przebieg konkursu i przygotowania można śledzić na dedykowanym wydarzeniu na FB: https://www.facebook.com/events/711884559661854/?active_tab=discussion

 

Shappi i wspaniała społeczność twórców.

Konkurs Cosplay Show podczas PGA zyskał swój prestiż, oraz obecną formę, dzięki owocnej współpracy ze współorganizatorką przedsięwzięcia, czyli Aleksandrą Torą znaną w świecie cosplay, jako Shappi Workshop. Ola, co roku czuwa nad zgłoszeniami do konkursu, nad skompletowaniem jury oraz jak najlepszym przebiegiem całego pokazu i działaniem strefy cosplay podczas PGA.

Cosplay podczas PGA to nie tylko finał konkursu. Na targach każdego roku można spotkać wielu twórców i podziwiać ich kreacje. W roku 2019 doliczyliśmy się niemal 500 uczestników w przebraniach. Dzięki społeczności cosplay PGA, co roku zyskuje swój koloryt i niesamowity klimat.

Więcej o samym konkursie, zgłoszeniach i informacjach technicznych z tym związanych , dowiecie się z naszej dedykowanej podstrony: https://gamearena.pl/pl/dla-zwiedzajacych/wazne-informacje/cosplay-show/?_ga=2.56843944.367930058.1598262512-1117929657.1573221966