Organizator:

PGA 2022 - pierwszy dzień za nami!

Podziel się

Gamingowe szaleństwo rozpoczęło się na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Na ten dzień czekali wszyscy fani gier i rozrywki multimedialnej. Tegoroczna edycja Poznań Game Arena wystartowała punktualnie o godzinie 10:00. Pawilony od pierwszych minut wypełniły się zwiedzającymi, którzy po niemal rocznym oczekiwaniu na kolejną edycję byli spragnieni gamingowych emocji. 

Polska branża gier rośnie w siłę 

W trakcie uroczystego otwarcia targów Prezes Zarządu Grupy MTP, Tomasz Kobierski podkreślił, jak ważne znaczenie dla polskiej gospodarki ma sektor gier: „Jestem bardzo dumny, że Polska i Poznań są tak silne w branży gier. Na polskiej giełdzie, w porównaniu do innych europejskich, działa najwięcej podmiotów z branży gamingowej”.

Otwarcie targów nie było jedynym punktem na scenie głównej, jakie przykuło uwagę zwiedzających. Poznaliśmy m. in. szczegóły dotyczące nowego sezonu rozgrywek PKO BP Ekstraklasa Games. Fani esportu mogli z kolei śledzić poczynania w Mistrzostwach Polski Tekken 7, a osoby żądne wiedzy na temat szeroko rozumianego gamingu mogły posłuchać prelekcji z udziałem Magdy Czarneckiej i Joanny Keler oraz Jakuba Kubiaka. 

Piątek był również dniem, w którym zainaugurowano rywalizację w I Ogólnopolskich Mistrzostwach IT. Dziś o główne nagrody walczyli uczniowie szkół podstawowych. 

Co czeka nas kolejnego dnia?

Sobota będzie dniem, w którym swoje produkcje zaprezentują takie marki, jak Xbox, Nintendo, czy PLAION. Wszystko oczywiście na scenie głównej. Oprócz tego w dalszym ciągu możecie odwiedzić strefy takich marek, jak Rockstar Energy Drink, INEA, czy Ubisoft. Turnieje w FIFA 23 zainauguruje również Ekstraklasa Games. Emocji z pewnością nie zabraknie!