Organizator:

PGA 2022 - co już wiemy?

Podziel się

Ten tydzień rozpoczynamy od przeglądu już ogłoszonych atrakcji, jakie czekają nas podczas tegorocznej edycji Poznań Game Arena.

kup_bilet_baner

Od rozpoczęcia największych targów gamingowych w Europie Środkowo-Wschodniej dzielą nas już niespełna dwa miesiące. To dobry moment, aby przypomnieć atrakcje, które zdążyliśmy już Wam zakomunikować. Warto w tym miejscu podkreślić, że to dopiero początek - tego, co najlepsze na PGA 2022 jeszcze nie zdradziliśmy. 

INEA Oficjalnym Dostawcą Internetu 

Współpraca z marką INEA trwa w najlepsze. To już kolejny rok, kiedy znana marka zadba o stabilne łącza podczas Poznań Game Arena. Na targach nie może również zabraknąć strefy INEA. Każdy kto miał okazję wziąć udział w edycji 2021, czy 2019 wie, że nie brakuje tam atrakcji, konkursów z nagrodami oraz wielu pozytywnych wrażeń. Nie inaczej będzie i w tym roku. 

Więcej o INEA przeczytacie tutaj

Strefa Gier Indie - zobacz projekty twórców niezależnych 

Każdego roku podczas PGA możecie zagrać w ponad setkę gier Indie. To także doskonała okazja do rozmowy z twórcami gier niezależnych, którzy chętnie opowiadają o swoich projektach, dzielą się doświadczeniami oraz czekają na wasz bezcenny feedback. Oto gry ze strefy Indie, które zdążyliśmy już ogłosić: 

  • Pixel Perfect Dude to niezależne studio gier z Polski, które ożywiło tak wyjątkowe tytuły jak #DRIVE i Ski Jump. Ich tytuły zgromadziły imponującą, 20-milionową społeczność. Na swoim koncie mają liczne nagrody "Gry Roku" i wiele prestiżowych nominacji.
  • Art Games Studio - Studio gier niezależnych, publikujące swoje projekty na Steam, PlayStation, Xbox i Ninntendo Switch. Najbardziej znane produkcje tego studia to "WW2: Bunker Simulator" oraz "Climber: Sky is the Limit". 
  • Wet Bread - Jako ostatni Suchy Suchar podróżujemy po półkach sklepowych różnych działów, stawiając czoła „produktowym” przeciwnikom oraz bossom. Naszym zadaniem jest złapać przebiegłego Big Billy’ego, szczura w kamizelce, aby zemścić się za zjedzenie części naszej rodziny, ale przede wszystkim uratować ocalałych jej członków. 
  • Spacewalkers to grupa zapalonych graczy pracujących nad serią gier osadzonych w świecie Interregnum. Jest to alternatywna wizja naszego świata gdzie Ziemia legła w zgliszczach stając się polem zmagań pozaziemskich cywilizacji, których potęga i cele wykraczają poza możliwości pojmowania ludzkiego umysłu. Twórcy w swoich grach stawiają na głębię rozgrywki i dojrzałą opowieść.

Epicki koncert z muzyką z gier

Epic Game Music powraca na targi PGA! Unikatowy performance oraz symfoniczno-rockowe show, nie tylko dla miłośników muzyki z wirtualnego świata gier będzie zwieńczeniem PGA VIP DAY. Na scenie wystąpi orkiestra symfoniczna CoOperate Orchestra pod dyrekcją niezastąpionego Adama Domurata oraz Chór Akademicki UAM przygotowany przez Beatę Bielską. 

Po zakończeniu pierwszego dnia targów będą miały miejsce aż dwa koncerty - o 18:00 i 20:30. Wydarzenie jest biletowane osobno. 

Więcej informacji o Epic Game Music

Game Industry Conference - dowiedz się, jak tworzyć wyjątkowe gry 

GIC to konferencja branżowa adresowana do wszystkich, którzy pragną zgłębić swoją wiedzę na temat szeroko rozumianego tworzenia gier wideo. W bogatym programie wydarzenia pojawią się prelekcje, poruszające najróżniejsze zagadnienia związane z tym procesem. Coś dla siebie znajdą zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani twórcy.

Game Industry Conference to także spotkania MeetToMatch, które pozwalają na dotarcie do branżowych profesjonalistów z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Doskonale zorganizowane sesje dadzą tobie szansę na znalezienie partnerów biznesowych, których szukasz. 

Game Industry Conference potrwa od do 9 października. 

Zdobądź bilety na GIC 

Ponadto na Poznań Game Arena zaprezentuje się T.M.G, czyli dystrybutor masek GH. Firma zajmuje się również sprzedażą figurek Lego, gier retro, a także figurek Anime - Manga.