Organizator:

Oficjalnie: nowy Xbox zadebiutuje w listopadzie

Podziel się

Microsoft potwierdził, że konsola nowej generacji trafi do sprzedaży w listopadzie tego roku. Pojawiają się także nieoficjalne przecieki, dotyczące oficjalnej daty premiery.

Konsole nowej generacji, zarówno Xbox Series X jak i PlayStation 5, rozgrzewają do czerwoności wszystkich fanów gamingu. O sprzętach od Sony i Microsoftu wiemy już praktycznie wszystko. Co rusz dowiadujemy się także o kolejnych grach, które od premiery będą dostępne w wersjach na nowe konsole. W dalszym ciągu pozostają dwie zagadki - data premiery oraz cena urządzeń. 

W drugim przypadku możemy w dalszym ciągu poruszać się w sferze spekulacji. Inaczej jest jednak w kwestii daty premiery. Firma z Redmond potwierdziła właśnie, że nowe Xboxy trafią do sprzedaży w listopadzie. Sprawdziły się zatem wcześniejsze przecieki, które właśnie ten miesiąc wskazywały jako najbardziej prawdopodobny. W podobnym czasie do graczy ma trafić również nowe PlayStation, ale tu w dalszym ciągu brakuje oficjalnego potwierdzenia. 

Microsoft przypomniał przy tej okazji o licznych grach, w jakie będzie można zagrać w momencie premiery Xboxa. Mowa tu o 50 nowych grach na Xbox Series X, 40 już istniejących grach, które zostaną zoptymalizowane pod kątem nowej konsoli oraz wszystkich pozostałych grach, które zostały wydane na poprzednie generacje konsoli. Dzięki wstecznej kompatybilności nowy Xbox obsłuży tytuły pochodzące z aż czterech generacji. 

Znamy miesiąc, lecz w dalszym ciągu nie znamy konkretnego dnia. Wcześniejsze przecieki sugerowały 20 listopada, jednak jak donosi Tom Warren z The Verge, Xbox może być dostępny już dwa tygodnie wcześniej. Na 6 listopada wskazuje naklejka na opakowaniach nowych kontrolerów. Czy tak rzeczywiście będzie, przekonamy się za niespełna trzy miesiące.