Organizator:

Nowe konsole już w październiku?

Podziel się

Najnowsze przecieki wskazują, że konsole nowej generacji mogą trafić do sprzedaży jeszcze wcześniej niż wszyscy przypuszczają.

Nie od dziś wiadomo, że Xbox X Series oraz PlayStation 5 będą miały swoją oficjalną premierę "pod koniec 2020 roku". Wiele osób spekulowało, że może mieć to miejsce tuż przed świętami Bożego Narodzenia, aby zakupowym szaleństwem jeszcze bardziej wzmocnić sprzedaż Ten bardzo nieprecyzyjny termin wydaje się być nieaktualny. Najnowsze przecieki wskazują na październik.

Pierwsze wysypało się Sony. Jak informuje portal PPE.pl informacja o premierze nowej konsoli miała zostać omyłkowo opublikowana w... ogłoszeniu o pracę. Producent poszukuje menedżera ds. zamówień, który miałby pomóc wybrać najlepsze komponenty do PlayStation 5. Z pozoru niewinne ogłoszenie zawierało jednak bardzo ciekawą informację w opisie. Jak cytuje portal: by stworzyć PlayStation 5, którego premiera jest planowana na październik. Sony oficjalnie zdementowało te doniesienia, wskazując na błąd w rekrutacji. Trudno jednak spodziewać się w tej chwili innej reakcji ze strony producenta. 

Gdy wydawało się, że najlepsze już za nami i zabieraliśmy się do redakcji tego artykułu, pojawił się kolejny przeciek - tym razem w kwestii Xboxa. W tym przypadku nie mamy jednak do czynienia z wiadomością, która wyciekła bezpośrednio ze strony Microsoftu. Serwis Whatnext.pl połączył ze sobą dwie informacje. Niedawno dowiedzieliśmy się, że jedna z gier na nowego Xboxa - Yakuza: Like a Dragon ma zadebiutować równocześnie z nową konsolą. Tymczasem jeden z fińskich sklepów omyłkowo zamieścił datę premiery gry i niewykluczone, że także nowego Xboxa. Jeżeli przeciek okaże się prawdziwy, konsola od Microsoftu trafi do sprzedaży 23 października. 

Czas pokaże, na ile te doniesienia okażą się prawdziwe.