Organizator:

Nie starczy wam dnia, aby to wszystko ograć – co w strefie Xbox na PGA?

Podziel się

Wiadomość o obecności marki Xbox na Poznań Game Arena 2022 rozpaliła wszystkich miłośników gier. Na niespełna tydzień przed startem targów poznaliśmy szczegóły, dotyczące strefy znanego producenta konsol.

 

Gry przede wszystkim, w tym 3 przedpremierowo

Zacznijmy od tego, co najbardziej interesuje niemal każdego uczestnika PGA, czyli od gier, jakie będzie można przetestować podczas październikowych targów. Xbox udostępni tytuły znajdujące się w abonamencie Xbox Game Pass. Tak jak usługa pozwala grać na różnych urządzeniach, tak samo na PGA gry zostały podzielone na różne strefy, które pozwolą cieszyć się grą na konsolach, pecetach oraz za pomocą chmury.

W strefie Xbox znajdziecie trzy przedpremierowe produkcje: Lies of P, The Last Case of Benedict Fox oraz A Plague Tale: Requiem. Zwiedzający zagrają w nie na laptopach ACER Predator Orion 3000 oraz MSI (Crosshair, Raider, Stealth, Vector), zasiadając przy gamingowych biurkach od Elite SEMI PR0. Łącznie zostanie przygotowanych 12 takich stanowisk.

Kolejna część strefy zostanie wyposażona przez laptopy HP Omen oraz akcesoria Mad Dog od Media Expert. W sumie 10 stanowisk, na których zostaną zainstalowane takie gry, jak:

  • Age of Empires 4
  • Grounded
  • Minecraft
  • As Dusk Falls
  • Halo Infinite

Na Poznań Game Arena czekają Was również klasyczne kioski, znane z poprzednich edycji targów, w których zagracie w Minecraft, Sea of Thieves oraz ponownie w Grounded. Na kolejnych sześciu konsolowych stanowiskach możecie z kolei sprawdzić grę, która niedawno pojawiła się w abonamencie Xbox Game Pass – Deathloop od Bethesdy (Arkane Studios). W sekcji tego dewelopera będzie gościł rzeczywistych rozmiarów Vasco, robot-towarzysz z nadchodzącej premiery Starfield, z którym będzie można zrobić sobie zdjęcie. Ponadto, z okazji 25. urodzin serii Fallout dostępna będzie ekspozycja rzeczywistych rozmiarów modeli broni i elementów z gry. W sekcji tej produkcji stanie również okolicznościowa dioramą inspirowana Cafe of Broken Dreams z Fallouta i "ściana pamięci", na której będzie można lepiej poznać gry z serii. To jednak nie wszystko! Na fanów Redfall czekać będzie imersyjna fotościanka, umożliwiająca poczuć się niczym wampir ścigany przez drużynę łowców.

Xbox pamięta także o osobach niepełnosprawnych i z myślą o nich przygotował strefę Accessibility, przystosowaną dla graczy z ograniczeniami motorycznymi. Wyposażona będzie w kontrolery adaptacyjne Xbox i zestawy przystawek Logitech. W efekcie dla każdego gościa strefy tworzone będą indywidualne set-upy, skrojone pod potrzeby danego gracza.

Wraz z Samsungiem Xbox stworzy z kolei specjalny salon, którym będzie szansa na sprawdzenie grania w chmurze, sięgając po Forza Horizon 5. Ponadto, w strefie producenta konsol pojawi się również All Access Room, czyli ultra ekskluzywna strefa dla wyborowych graczy z konsolą Xbox Series X w środku.

Wyższy poziom doświadczenia

We współpracy z Trustmasters oraz Playseat Xbox zaprosi uczestników PGA do wyjątkowych symulatorów, które zapewnią niezapomniane doświadczenie z Forza Horizon 5 oraz Microsoft Flight Simulator.

Oprócz tego w strefie Xboxa pojawi się wiele dodatkowych atrakcji – photobooth 360, w której zwiedzający nagrają swojego własnego gifa, monidło do zdjęć Redfall, gabloty z atrybutami od Fallout oraz Vasco robot, z którym będzie można zrobić sobie pamiątkowe selfie.