Organizator:

Najpierw ogromny przeciek, a później data premiery - The Last of Us 2 nadchodzi!

Podziel się

Poznaliśmy datę premiery nowej odsłony The Last of Us. Wcześniej jednak do sieci trafiło wiele informacji, związanych z fabułą gry.

Nie będzie przesadą, jeśli napiszemy, że The Last of Us 2 to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku. Pierwotnie sequel miał trafić do sprzedaży 29 maja, jednak jak w przypadku wielu tytułów w tym roku premierę przełożono. Do tej pory o nowej dacie jedynie spekulowano. Do niedawna. 

Ostatnie godziny to prawdziwy rollercoaster dla wszystkich miłośników gry. W sieci pojawił się ogromny przeciek, zdradzający wiele szczegółów związanych z fabułą rozgrywki. Bez obaw, w tym tekście ich nie znajdziecie. Źródło przecieku jest rzekomo bardzo wiarygodne. Informacje miał udostępnić jeden z pracowników studia, spierający się z nim w kwestii wynagrodzenia. 

Na reakcję ze strony Sony nie musieliśmy długo czekać. Właśnie poznaliśmy datę premiery nowej odsłony The Last of Us. To 19 czerwca 2020 roku. Nie wiemy, na ile rzeczywiście właśnie wtedy sequel miał trafić do sprzedaży, a na ile przyspieszono cykl wydawniczy z obawy przed kolejnymi przeciekami. 

Producent konsoli w informacji na swoim blogu podziękował za ciężką pracę, jaką zespoły Naughty Dog i Sucker Punch Productions włożyły w przygotowanie gry. Podziękowano również społeczności PlayStation za cierpliwość i wsparcie. Przecieku nie skomentowano. Do sprawy odniosło się z kolei Naughty Dog. Studio poinformowało na Twitterze: - Wiemy, że ostatnie kilka dni były dla Was bardzo trudne. Czujemy to samo. To rozczarowujące uczucie zobaczyć przedpremierowe nagrania. Róbcie, co w Waszej mocy, aby unikać spoilerów. Prosimy Was również o niewysyłanie ich innym. The Last of Us 2 trafi do Waszych rąk już niebawem. Nieważne, co zobaczyliście i usłyszeliście, ostateczne doświadczenie będzie tego warte - czytamy w oświadczeniu. 

The Last of Us 2 to skomplikowana opowieść, która rozgrywa się w pięknym, lecz niebezpiecznym świecie. Pięć lat po pełnej niebezpieczeństw podróży przez wyniszczone epidemią Stany Zjednoczone Ellie i Joel osiedli w Jackson, Wyoming. Życie w prosperującej społeczności tych, którym udało się przetrwać, dało im spokój i poczucie stabilności mimo nieustającego zagrożenia ze strony zarażonych i innych, bardziej zdesperowanych ocalałych. Gdy brutalne wydarzenie zakłóca ten spokój, Ellie wyrusza w drogę, by wywrzeć sprawiedliwą pomstę. Odławiając winnych jeden po drugim, musi zmierzyć się z niszczycielskimi skutkami swoich działań.

W grę będzie można zagrać wyłącznie na konsoli PlayStation. 

Źródło zdjęcia: PlayStation.com