Organizator:

Muzyka z gier ponownie zabrzmi podczas PGA

Podziel się

Niezwykły koncert muzyki z gier, w wykonaniu orkiestry symfonicznej, chóru i zaproszonych gwiazd, to kolejna impreza towarzysząca PGA.

Epic Game Music to prawdziwa gratka dla miłośników muzyki rodem z gier komputerowych. Na scenie pod dyrekcją Adama Domurata wystąpi 80-osobowa orkiestra symfoniczna CoOperate Orchestra w towarzystwie Chóru Akademickiego UAM (przygotowanie Beata Bielska). To właśnie oni przeniosą nas za pomocą utworów w niezwykły świat takich tytułów jak Wiedźmin, czy Assassin’s Creed.

Wspaniała muzyka to nie jedyny atut tego widowiska. Organizatorzy zadbają również o odpowiednią oprawę wizualną, którą przygotuje Platige Image S.A. – wielokrotnie nagradzane studio produkcji, animacji, postprodukcji i efektów wizualnych, współpracujące z największymi markami świata, najlepszymi wydawcami gier wideo i jednymi z najznamienitszych reżyserów filmowych.

Im bliżej koncertu, tym więcej szczegółów spektaklu znamy. Osoby zgromadzone w Sali Ziemi usłyszą m. in. przedpremierowe wykonanie utworu  „Burning the Past Music Notes” z nadchodzącej gry „Of Bird and Cage” izraelskiego studia Capricia Productions. Wiemy również, że jednym z muzyków, którzy zaprezentują się na scenie będzie Ruud Jolie, gitarzysta znanego, holenderskiego zespołu Within Temptation. Z niecierpliwością czekamy na kolejne informacje związane z koncertem!

Tymczasem gorąco zachęcamy was do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, które zaplanowano na 18 października. Początek o 20:30. Będzie to doskonałe uzupełnienie, odbywającego się w tym czasie Poznań Game Arena. Wejściówki na koncert znajdziecie pod tym linkiem.