Organizator:

Kosmos jest bliżej niż myślisz - INTERASTRA w strefie gier Indie

Podziel się

INTERASTRA to kosmiczny symulator przetrwania, którego akcja dzieje się w fikcyjnym układzie słonecznym. I kolejny przedstawiciel gier Indie na #PGA2021

Gracz będzie miał możliwość poznania całkiem nowego świata pełnego niebezpieczeństw i zagadek. Każda planeta różni się biomem, złożami, a także przeciwnościami, czekającymi na bohatera. Zapasy tlenu są ograniczone, a pogoda może być zarówno największym sprzymierzeńcem jak i wrogiem. Warto mieć na uwadze specyfikę każdej planety i przygotować na nie swój ekwipunek. Pomimo zróżnicowania jest jednak coś co  je łączy, to pozostałości po dawnej cywilizacji, a także związana z tym tajemnicza historia, której rozwiązanie przesądzi nie tylko o losie gracza...

Demo INTERASTRA zostało opublikowane na platformie Steam w maju 2021. Do tej pory gracze mieli do dyspozycji pierwszą planetę, roboczo zwaną Mushroom Planet, na której mogli doświadczyć pierwszych prób wydobycia surowców, konstruowania rakiety czy eksploracji. Jednakże już wkrótce planujemy oddać w ręce graczy wersję Early Access, która będzie na bieżąco aktualizowana i rozwijana wraz ze społecznością.

Early Access to nie tylko rozszerzone demo. To przede wszystkim pełnoprawna gra. Do rozgrywki zawitają między innymi przeciwnicy, jak również nowy sprzęt, system nagradzania, zmienione i innowacyjne mechaniki itd. Pojawią się także nowe planety, a pierwsza zostanie wzbogacona o ruiny. Po raz pierwszy pojawi się wątek fabularny, który od teraz będzie stanowił narrację INTERASTRY. W grze zostanie również ulepszony system zbierania surowców i zasobów.

Podczas wystawy na targach Poznań Game Arena 2021 gracze będą mieli unikalną szansę zagrania w ekskluzywną wersję demonstracyjną INTERASTRY. Dostępny będzie fragment pierwszej planety wzbogacony o wcześniej wspomniane ruiny, gdzie czeka wiele zagadek i surowców. Gracze będą mieli również okazję wykazania się swoimi zdolnościami parkourowymi podczas eksplorowania nowej lokalizacji. Będzie to jedyna okazja zagrania w rozszerzone demo przed wyjściem wersji Early Access. 

O firmie T-Bull

T-Bull S.A. Jest polskim studio deweloperskim z siedzibą we Wrocławiu. W portfolio firmy znajduje się szereg produkcji przygotowanych z myślą o najpopularniejszych platformach mobilnych, konsolach Nintendo Switch, a także PC. Łączna liczba pobrań gier przekroczyła już 550 milionów.