Organizator:

Jak wejść na PGA w stroju Cosplay? Wskazówki

Podziel się

Kilka wskazówek dla wszystkich cosplayerów i rekonstruktorów, na temat wejścia na PGA.

Jak wejść na PGA w stroju cosplay lub rekonstrukcyjnym?

Wszystkie osoby, które wybierają się na PGA w przebraniu cosplay lub chcą przynieść ze sobą elementy replik nawiązujących do postaci z gier lub ekwipunku, będą wpuszczane poprzez Wejście Zachodnie od strony ulicy Śniadeckich.

Każdy, kto będzie miał przy sobie wszelkiego typu repliki broni, lub większy ekwipunek, jest zobowiązany do udostepnienia ich do sprawdzenia pracownikom ochrony w Wejściu Zachodnim. Każda taka replika zostanie oznakowana specjalną naklejką, którą należy mieć naklejoną na broni przez cały czas przebywania na PGA.

Wszelkiego typu repliki ASG – będą kontrolowane pod kątem tego czy zawierają w sobie pociski i zbiorniki z gazem (nie powinno ich tam być). Natomiast repliki broni innego typu (plastik, drewno), kontrolowane pod kątem, tego czy są zaostrzone i mogą być niebezpieczne.

Zabronione jest wnoszenie:

– Broni białej wszelkiego typu bez względu czy jest ona naostrzona czy też nie

– Broni palnej i amunicji do broni miotanej (chyba, że strzały do łuku/kuszy są wykonane z miękkich materiałów i odpowiednio zabezpieczone)

– Replik, które są tak wykonane, że mogą być niebezpieczne – np. zaostrzone odlewy z plastiku (należy je przed imprezą odpowiednio zabezpieczyć, aby były bezpieczne).

– Elementów ekwipunku wykonanych z metalu, które mogą zagrażać życiu lub zdrowiu innych.

Jeśli któryś, element Waszego stroju nie przejdzie kontroli, będzie możliwość pozostawienia go w depozycie przy wejściu do Holu Zachodniego.