Organizator:

I OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA IT – ruszają zapisy

Podziel się

Wystartowały zapisy do I Ogólnopolskich Mistrzostw IT. Na ich uczestników czekają konkurencje z programowania, składania i budowy komputerów, mikrokontrolerów, a także projektowania i druku 3D oraz podstaw robotyki.

I Ogólnopolskie Mistrzostwa IT to edukacja, rywalizacja i dobra zabawa. Przygotowujemy uczestników do wymagań rynku pracy, będą oni mieli szansę szkolić się razem z naszymi partnerami oraz rozwiązywać zadania konkursowe z programowania, składania i budowy komputerów, mikrokontrolerów, cyberbezpieczeństwa, projektowania i druku 3D oraz podstaw robotyki.

Na uczestników I Ogólnopolskich Mistrzostw IT czekają najbardziej aktualne nowinki technologiczne, zaawansowane produkty informatyczne, możliwość szkoleń z potencjalnymi pracodawcami, elita branży IT zebrana w jednej przestrzeni on-line i wartościowe nagrody rzeczowe i rozwojowe. Finały Mistrzostw odbędą się w październiku na Poznań Game Arena.

- Zapraszamy wszystkich młodych ludzi i ich opiekunów do udziału w I Ogólnopolskich Mistrzostwach IT. To wydarzenie dla tych, którzy wiążą swoją przyszłość z bardzo szeroko pojętą informatyką - od programowania, poprzez komputerową diagnostykę pojazdów aż po druk 3D. Czekamy na młodzież i nauczycieli, gwarantujemy potężną dawkę wiedzy i pozytywnej energii - zachęca Adrian Dekowski, Prezes V8 Team, organizator I Ogólnopolskich Mistrzostw IT.

I Ogólnopolskie Mistrzostwa IT zyskały już ambasadorów, którzy będą wspierać ich uczestników na każdym etapie rozgrywek:

Barbara Halska – nauczycielka przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie, nagrodzona tytułem Nauczyciel Roku 2014. Specjalistka ds. Marketingu w firmie Hostersi. Współautorka podręcznika do kwalifikacji E13 i EE08 na kierunku technik informatyk. Współautorka podstawy programowej z informatyki, technik programista. Ekspertka ORE i MEN.

Grzegorz Duda – w wieku 18 lat otworzył swój własny warsztat, gdzie zaczął naprawiać, modyfikować i budować samochody, co doprowadziło do stworzenia firmy, wyposażonej w laboratorium badawcze, która zajmuje się wszystkim co związane jest z motoryzacją. Zdobył 14 tytułów mistrza i V-ce Mistrza Polski, 9 tytułów Mistrza Europy FIA CEZ oraz Międzynarodowy Puchar FIA International Hill Climb CUP.

Petros Psyllos – w ramach działalności naukowo-wynalazczej-biznesowej zajmuje się wykorzystaniem nowoczesnych technologii, w tym m.in. zastosowaniami sztucznej inteligencji, robotami społecznymi, wirtualnymi asystentami.

W ramach I Ogólnopolskich Mistrzostw IT odbędzie się konferencja “Branża IT w dobie cyfryzacji”, organizowana przez Instytut Badań Edukacyjnych i Zespół Liderów Regionalnych ds. ZSK. Uczestnicy dyskusji będą dyskutować m.in. o takich obszarach jak sztuczna inteligencja i innowacje w branży IT, Odznaka+ system i aplikacja wiarygodnego poświadczania umiejętności, nauczanie przedmiotów informatycznych w szkołach jako wstęp do pasji i kwalifikacje rynkowe jako rozwiązanie problemów rekrutacyjnych w branży IT, a także cyberbezpieczeństwo.

DLA KOGO:

I Ogólnopolskie Mistrzostwa IT są przeznaczone dla uczniów, studentów, nauczycieli i opiekunów, którzy chcą podnieść swoją konkurencyjność w szkole i na rynku pracy. 

Kategorie wiekowe uczestników: 

  • Szkoły podstawowe
  • Szkoły średnie i policealne
  • Szkoły wyższe

DYWIZJE KONKURSOWE - 6 KATEGORII 

  1. Programista
  2. Mechanik IT
  3. Robotyka
  4. Creative IT 
  5. Druk 3D
  6. Cyberbezpieczeństwo

Uczestnicy I Ogólnopolskich Mistrzostw IT mogą startować w dowolnej liczbie kategorii. 

KIEDY:

Zapisy od 5 IX 2022 do 30 IX 2022 na www.mistrzostwait.com

Półfinały: 30 IX 2022

Finały podczas Poznań Game Arena: 7-9 X 2022

- Targi Poznań Game Arena mają już 18-letnią historię, którą zbudowaliśmy wspólnie z ponad 600 000 fanów gamingu z polski i z zagranicy, wpływając na rozwój Polskiego rynku gier i multimediów. Począwszy od roku 2004, Poznań staje się stolicą gier komputerowych a nasze targi przyciągają nie tylko dziesiątki tysięcy fanów, ale też najlepszych producentów i firmy tworzące świat gier i rozrywki multimedialnej. - mówi dyrektor grupy produktów Grupy MTP,  Dariusz Wawrzyniak.

Organizatorem I Ogólnopolskich Mistrzostw IT jest V8Team oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

V8Team od 11 lat tworzy projekty i wydarzenia edukacyjne wspierające młodzież i młodych dorosłych oraz nauczycieli i opiekunów, w przygotowaniu do wymogów rynku pracy. Współpracuje z wysokiej klasy specjalistami z branży motoryzacji i szeroko pojętego IT. Działania V8Team wspierają ambasadorzy i partnerzy biznesowi. Więcej informacji można znaleźć na: www.mistrzostwamechanikow.pl i www.mistrzostwait.com.

Szczególnie cenne, świadczące o randze Ogólnopolskich Mistrzostw IT, są patronaty honorowe: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, GovTech, Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji.