Organizator:

Gry od studia VARSAV Game Studios na PGA 2022

Podziel się

VARSAV Game Studios to 40-osobowe studio specjalizujące się w produkcji gier „z innej perspektywy“, czyli ukazujących graczowi unikalną perspektywę głównego bohatera, nieznaną dotychczas w innych grach. Pierwsza gra studia - Bee Simulator, została wydana w listopadzie 2019 równocześnie na PC i konsole (PS4, Xbox One, Nintendo Switch) i była pierwszą polską grą wydaną ekskluzywnie na Epic Store.

Obecnie studio tworzy Giants Uprising i kończy pre-produkcję gry pod roboczym tytułem ARIA. Varsav Game Studios jest również inwestorem w polskich studiach - Ovid Works, (z niedawno wydanym Metamorphosis) i dwóch niedawno założonych studiach - Mooneaters, i Perimeter Games, Cyber Rain Games oraz Warhound Games oraz wydawcą i koproducentem brazylijskiego przygodowego platformera 3D – The Path Of Calydra. https://www.varsav.com 

The Path of Calydra

The Path of Calydra to śliczny, przygodowy platformer 3D osadzony w magicznym świecie Calysgore, który przemierza nastoletni chłopiec Matheus oraz towarzysząca mu tajemnicza istota – Calydra. Ta dwójka wyrusza w wyprawę, której celem jest odnalezienie czterech kryształów symbolizujących moce żywiołów. Matheus potrafi robić to, co każdy chłopiec w jego wieku, ale tajemnicze kryształy uczyniły z niego superbohatera. Nauczy się jak oddychać pod wodą, walczyć, wspinać się używając ogromnych ramion, a nawet latać. Dzięki tym wszystkim supermocom, które przechowuje w szkolnym plecaku, będzie zdolny, by pokonać czyhające na niego niebezpieczeństwa w świecie Calysgore.

GIANTS UPRISING

Giants Uprising to przygodowa gra akcji osadzona w średniowieczu. Wciel się w rolę potężnego Giganta, któremu udaje się uwolnić z niewoli, by zemścić się na bezlitosnej rasie ludzkiej. Na każdym kroku będzie towarzyszyć Ci wierny przyjaciel - Kiełbasa. Cyniczny barbarzyńca, z którym połączył Was wspólny cel - wymierzenia sprawiedliwości rasie ludzkiej. Miażdż, niszcz i masakruj wszystko, co napotkasz na swojej drodze. Siej postrach i zniszczenie, żeby pokazać kto jest najpotężniejszym z Gigantów. Wszystko po to, by wziąć odwet za lata zniewolenia na samolubnej rasie ludzi!