WAŻNE:

Ostatnie dni przedsprzedaży ‼ W trakcie targów ceny biletów wzrastają 🎫 Kup wejściówki już teraz na ToBilet.pl ‼  

Organizator:

Finały kwalifikacji do Narodowej Drużyny Esportu na PGA

Podziel się

Actina i ASUS partnerami projektu.

Podczas nadchodzących targów Poznań Game Arena odbędą się finały kwalifikacji, które wyłonią reprezentantów Polski podczas 11. Esportowych Mistrzostw Świata IESF w Seulu. Rywalizacja o dołączenie do Narodowej Drużyny Esportu (NDE) w Tekken 7 i PES 2020 odbędzie się m.in. na stoisku Actina, która wraz z firmą ASUS, właścicielem marki Republic of Gamers, została partnerem technologicznym projektu NDE.

Pod koniec września Esports Association, koordynator projektu Narodowej Drużyny Esportu, wraz z serwisami PESCS.pl i INCITE.pl, ogłosiło eliminacje do kadry w PES 2020. W kwalifikacjach online najlepsi okazali się Michał “Nieswiec1913” Podlas, Janek “jancioPL” Wójcik, Michał “misieklfc” Petrus oraz Michał “RumcykPoland” Tokarski. W sobotę na Poznań Game Arena powalczą oni o miano reprezentanta Polski podczas 11. Esportowych Mistrzostw Świata IESF w Seulu. Start półfinałów zaplanowano na godzinę 10:30 na stoisku Actina (hala 8), a finał rozpocznie się o godzinie 14:00 na głównej scenie gamingowej organizowanej przez Fantasy Expo.

Narodowa Drużyna Esportu poszerzy się także o zawodnika w Tekken 7. Turniej kwalifikacyjny organizowany przez Fighting Games Challenge wystartuje w sobotę, a finałowe starcia zaplanowano na 30 minut po niedzielnym południu na stoisku Actina.

W niedzielę o 15:00, na głównej scenie PGA, rozpocznie się konferencja prasowa z udziałem zwycięzców obu turniejów, prezesem Esports Association Łukaszem Trybusiem, przedstawicielem marki Actina, a także współzałożycielem Fantasy Expo Krzysztofem Stypułkowskim.

Actina oraz ASUS, właściciel marki Republic of Gamers, zostali partnerami technologicznymi projektu Narodowej Drużyny Esportu, kontynuując tym samym realne wspieranie rozwoju sportu elektronicznego w Polsce. Patronem medialnym NDE są serwisy gram.pl i eweszlo.pl