Organizator:

Festiwal tworzenia gier komputerowych w Poznaniu - „Polish-Swiss Game Jam on Sustainability”

Podziel się

W dniach 19-21 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, tuż przed Game Industry Conference i Poznań Game Arena odbędzie maraton tworzenia gier komputerowych “Polish-Swiss Game Jam on Sustainability”.

W tym roku Ambasada Szwajcarii w Polsce obchodzi stulecie istnienia (#razem100).[1] Aby uczcić w innowacyjny i młodzieńczy sposób, Ambasada Szwajcarii zaprasza szwajcarskich twórców gier wideo do wzięcia udziału w Game Industry Conference (GIC) w Poznaniu. Przed konferencją polscy i szwajcarscy profesjonaliści z branży gier spotkają się na Game Jamie, aby w mieszanych zespołach tworzyć od zera gry wideo. Delegacja "#SwissGames" jest wspierana przez Szwajcarską Fundację dla Kultury Pro Helvetia.

Wydarzenie jest skierowane do deweloperów gier, niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania. Ich zadaniem będzie stworzenie gry na zadany temat w ciągu 48 godzin. Motyw przewodni Game Jamu skupia się wokół ważnych zagadnień, jakimi są środowisko naturalne i zrównoważony rozwój. Da to okazję uczestnikom do zawarcia w swoich dziełach komentarza na temat, który jest niezwykle aktualny, i który dotyka każdego z nas. Organizatorami wydarzenia są Game Industry Conference oraz Grupa MTP, a całość odbywa się dzięki Pro Helvetia, Logitech oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 

Game Jam w swoim założeniu promuje radość tworzenia, kreatywność i działanie w zespole. Duch koleżeńskiej rywalizacji również będzie wspierany - na zespoły z najciekawszymi projektami czekają nagrody! Te będą pochodziło od Szwajcarskich sponsorów. Wiedzieliście, że Logitech jest ze Szwajcarii? Każdy z uczestników Game Jamu otrzyma gadżet od firmy Logitech, a także plecak z upominkami od producenta zegarków Tissot. Tissot przygotował również dla zwycięskiej drużyny do pięciu atrakcyjnych zegarków typu „TISSOT Chrono XL”.

Szwajcarskie studia deweloperskie, które wezmą udział w  „Polish-Swiss Game Jam on Sustainability”:

Ponieważ wydarzenie stanowi preludium do weekendowych wydarzeń, jakie odbęda się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich - Poznań Game Arena oraz konferencja B2B Game Industry Conference, uczestnicy będą mogli wziąć udział w konferencji i targach na preferencyjnych warunkach.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc na wydarzeniu, organizatorzy rezerwują sobie prawo wybrania najlepszych zespołów spośród wszystkiech zgłoszeń. Udział w Game Jamie jest bezpłatny.