Organizator:

Festiwal Gier Historycznych i Zaangażowanych Społecznie już 21 października

Podziel się

Gry to nie tylko forma rozrywki. Dzieła przedstawicieli gamedevu to także forma poruszenia ważnych społecznie kwestii. Właśnie o tym porozmawiają

W październiku w Poznaniu bije serce polskiego gamingu – nie może więc zabraknąć tu miejsca dla gier, które, poza dostarczaniem świetnej rozrywki, skłaniają też do myślenia i pozwalają lepiej zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość. Festiwal Gier Historycznych i Zaangażowanych Społecznie skupia się na takich właśnie produkcjach.

W trakcie Festiwalu będzie można przekonać się, jak dzięki grom można zadawać pytania dotyczące przeszłości, jak można przez nie poznawać mechanizmy rządzące społeczeństwem, i co gry mogą mieć do powiedzenia w kwestiach zdrowia i choroby.

W dyskusjach w czasie festiwalu udział wezmą m.in. Jakub i Katarzyna Kisiel (twórcy powstającej gry o szermierce historycznej Hellish Quart), Wacław Kulczykowski i Mateusz Sokalszczuk (autorzy popularyzujących archeologię gier Excavate! i Waterworks!), Agnieszka Mulak (jedna ze scenarzystek gry Gamedec), Paweł Miechowski (reprezentujący 11bit Studios, twórców This War of Mine oraz Frostpunka), Artur Ganszyniec (scenarzysta m.in. pierwszego Wiedźmina oraz gier Wanderlust
i Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest), oraz pracujący nad grą Best Month Ever! Filip Hillesland (reżyser) i Michał Gembicki (wydawca).

Oczywiście, na ciekawych rozmowach się nie skończy – będzie też możliwość zagrania w najlepsze polskie gry poruszające tematy historyczne i ważne problemy społeczne. Zapraszamy21 października w godzinach od 12:00 do 18:00 na Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Równolegle z Festiwalem zostanie zorganizowany maraton tworzenia gier – Polish-Swiss Game Jam on Sustainability. Zadaniem uczestników będzie stworzenie gry na zadany temat w ciągu 48 godzin. Motyw przewodni Game Jamu skupia się wokół ważnych zagadnień, jakimi są środowisko naturalne i zrównoważony rozwój. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy deweloperzy, niezależnie od poziomu doświadczenia.