Organizator:

Ekipa John Deere zagra na PGA

Podziel się

Znany producent maszyn rolniczych dołączył do firm inwestujących w e-sport. Jego drużyna zagra podczas PGA

E-sport cieszy się coraz większą popularnością. Nic więc dziwnego, że kolejne marki postanawiają promować się w ten sposób. Mowa tu nie tylko o sponsorowaniu turniejów i imprez, ale również tworzeniu własnych drużyn, które rozpoczynają profesjonalną rywalizację w cyfrowej rozgrywce.

Do grona tych firm dołączył znany na całym świecie producent maszyn rolniczych – John Deere. Marka postanowiła stworzyć drużynę rywalizującą w grze Farming Simulator, gdzie uczestnik wciela się w operatora różnych modeli ciągników i kombajnów. Skład zespołu to siedmiu Niemców, trenujących wspólnie oraz biorących udział w obozie przygotowawczym Erlangen.

Plany drużyny są bardzo ambitne – ekipa John Deere pojawi się w tym roku jeszcze na pięciu imprezach. Jedną z nich będzie Poznań Game Arena. Dla polskich miłośników e-sportu będzie to jedyna okazja, aby zobaczyć ten zespół w akcji na żywo. Rozgrywka, która odbędzie podczas poznańskich targów gier będzie elementem rywalizacji o tytuł “Farming Simulator Champion 2020”, gdzie do zgarnięcia jest aż 250 000 euro.

Foto: deere.pl