Organizator:

Cyberpunk 2077 PL będzie wydany przez Cenegę

Podziel się

Wiemy już, kto będzie Polskim wydawcą gry Cyberpunk 2077. Wybór padł na firmę Cenega!

CDP Wychodzi na prostą ale…

Ostatni miesiąc upłynął w CD Projekt pod znakiem wyboru partnera przy wydaniu pudełkowej wersji Cyberpunk 2077. Ostatecznie wybór padł na sprawdzonego „gracza”, czyli firmę Cenega. To dobra wiadomość w kontekście ostatnich wydarzeń w spółce CDP (dotychczasowego wydawcy), która między innymi zwolniła część personelu i zaczęła wycofywać się z rynku dystrybucji gier. W tej sytuacji pojawiały się pytania, co z Cyberpunkiem? Na szczęście, teraz już wiadomo.

Co w pudełku?

Ciekawostką jest to, że wersje pudełkowe Cyberpunka nie będą zawierały fizycznie płyty lub innego nośnika z grą, a wyłącznie klucz do wykorzystania na platformie GOG.com. Natomiast konsolowe edycje gry wydane przez Cenegę, będą już miały postać fizyczną.

Nowy, stary partner

W oficjalnym komunikacie możemy przeczytać, że Cenega zyskała prawa do dystrybucji Cyberpunk 2077, a także prawo wydawania Wiedźmina 3: Dziki Gon.

O ile Cenega będzie zajmować się dystrybucją wersji podstawowej gry, wszystkie edycje kolekcjonerskie zostaną w bezpośredniej gestii CD Projekt RED.

Dlaczego Cenega?

Firmy współpracują już od dawna, na przykład przy wydawaniu gier na rynku w Czechach czy na Węgrzech i CDP jest z tej współpracy bardzo zadowolona.

Dla nas to również miła informacja, gdyż Cenega jest zawsze obecna na Poznań Game Arena ze swoimi najlepszymi tytułami. Mamy nadzieję, że nie inaczej będzie w tym, ciekawym pod kątem wydawniczym, roku.