WAŻNE:

Ostatnie dni przedsprzedaży ‼ W trakcie targów ceny biletów wzrastają 🎫 Kup wejściówki już teraz na ToBilet.pl ‼  

Organizator:

CD Projekt RED i Nvidia łączą siły

Podziel się

Opóźnienie gry Cyberpunk 2077 wywołało sporo szumu. Może jednak wyjdzie to producentowi na dobre. Właśnie pojawiła się okazja do nawiązania mocnej, nie tylko wizerunkowo, współpracy z Nvidią.

Opóźnienie premiery Cyberpunk 2077 odbiło się głośnym echem i na pewno sprawiło zawód wielu graczom. Pojawiły się nawet teorie spiskowe, że ma to związek z premierami nowych konsol od PS oraz XBOX’a. Niemniej CS Projekt Red, ma więcej czasu na dopracowanie gry oraz na to, aby pomyśleć o jakichś dodatkowych “atrakcjach”. Jedna z nich, być może właśnie się wyklarowała.

Co powiecie na GeForce RTX2077? 

Czy Nvidia mogłaby stworzyć kartę graficzną dedykowaną pod Cyberpunk 2077? Nad tym samym zastanawia się CD Projekt Red, który zadał takie pytanie na Twitterze bezpośrednio producentowi najlepszych kart graficznych. Zostało to napisane w luźnej formie i sprawia wrażenie rzuconej propozycji/wyzwania. Jednak, w tej branży nic nie dzieje się przypadkiem.

W odpowiedzi Nvidia wrzuciła zamazane zdjęcie jakiejś bliżej nie określonej karty, więc podjęła wątek. Wygląda to na celowa wymianę zdań i chęć zrobienia ciekawego wiralu, zamiast oficjalnej informacji prasowej, która prędzej czy później się pojawi.

Czy zatem limitowana edycja karty, która aż prosi się o nazwanie jej GeForce RTX 2077, powstanie? Zobaczymy, ale my obstawiamy, że coś jest na rzeczy.

EDIT 19.02.2020

Na potwierdzenie pogłosek nie trzeba było długo czekać, firma NVIDIA już zapowiedziała edycję limitowaną wspomnianej karty pod tytułem Cyberpunk 2077 Edition. Twórcy podkreślają, iż powstała ona dzięki współpracy z deweloperami ze studia CD Projekt RED i ma na celu zobrazowanie ekscytacji związanej ze zbliżającą się premierą wyczekiwanej produkcji. Zaznaczono jednak, że specyfikacja karty GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition jest identyczna, jak w przypadku GeForce RTX 2080 Ti Founders Edition. Równocześnie zapowiedziano konkurs, w którym zostanie rozdanych 77 takich kart, a szczegóły są następujące: wystarczy oznaczyć jednego ze swoich kolegów – graczy, przekazując jednocześnie pozytywne przesłanie oraz dodając tag #RTXOn. Poniżej znajdziecie materiał wideo promujący kartę oraz oficjalną informację od firmy.