Organizator:

Call For Backup - kolejna gra strefie Indie na PGA

Podziel się

Nowatorski mix twin-stick shootera ze strategią czasu rzeczywistego stawia w centrum komunikację między graczami

 

 

Studio Serious Sim znów zaskakuje. Twórcy Radio Commander wykorzystają doświadczenie zdobyte przy produkcji strategii, by podejść do gatunku twin-stick shooterów z zupełnie nowej perspektywy. W czteroosobowej drużynie tylko trzech graczy operować będzie na polu bitwy. Czwarty ma służyć wsparciem strategicznym – kontrolując sytuację, koordynując działania kolegów, zarządzając nalotami, zrzucając apteczki i amunicję.

 

Celem twórców Call For Backup jest wierne oddanie chaosu komunikacji prowadzonej pod naporem ognia, w sytuacji wysokiego stresu. Atakowani przez hordy przeciwników gracze przetestują precyzję i szybkość reakcji opiekującego się nimi dowódcy, wzywając wsparcie przy użyciu komunikacji głosowej. Czy przyjaciel dobrze odczyta koordynaty? Czy zdąży zareagować nim skończy się amunicja? Czy zrzucona bomba nie okaże się śmiercionośna także dla własnej drużyny? Na te pytania możecie znaleźć odpowiedź na stanowisku Serious Sim, gdzie rozłożone zostały 4 komputery, a twórcy zapraszają do wspólnej zabawy.

Jednak fascynująco zapowiada się nie tylko gameplay, ale również setting Call For Backup. Oto świat, którego ścieżki rozeszły się z naszym w 1939 roku. Niemcy przegrały wojnę z Polską. Hitler został zamordowany. Roosevelt zmarł na tajemniczą chorobę.

Ale wypadki wcale nie potoczyły się lepiej. Akcja Call For Backup osadzona jest w lata 80. XX wieku, kilkanaście lat po wojnie nuklearnej, która spustoszyła świat. Niedobitki ludzkości ukrywają się w podziemnych bunkrach. Nie tylko w obawie przed opadem radioaktywnym, ale także w strachu przed panoszącym się po powierzchni wirusem przemieniającym ludzi w krwiożercze ghule. Pośród płonących ruin
rozgrywają się ostatnie akty wojny toczonej za pośrednictwem sterowanych robotów. Wojny pomiędzy Wielkim Amerykańskim Imperium – rządzonym przez Świętego Prezydenta Johna Fitzgeralda Kennedy'ego I - a Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich – na czele którego stoi nieśmiertelny mag Rasputin, zdobywca Europy, następca Stalina.

Zwariowana, prześmiewcza historia świata Call For Backup zilustrowana została przy pomocy archiwalnych nagrań głosowych, fikcyjnych dokumentów i propagandowych plakatów. Świetnie łączy się to z kolorową, komiksową grafiką, wyraźnie dającą do zrozumienia, że twórcom z Serious Sim chodzi przede wszystkim o to, by grając w Call For Backup dużo się śmiać i dobrze się bawić.