Organizator:

PGA Cosplay Show

Podziel się

Zdecydowanie najbarwniejsza część wydarzenia. W targach biorą udział dziesiątki profesjonalnych cosplayerów. Zwieńczeniem targów jest finał PGA Cosplay Show, w którym wybierane są najciekawsze stroje.

Pokazy twórców cosplay są obecne na Poznań Game Arena od samego początku istnienia targów. Od 2014 roku obecność cosplayerów przybrała formę pokazu/konkursu PGA Cosplay Show, który odbywa się w ostatni dzień PGA a najlepsze przebrania i gra sceniczna zostają oceniane i nagradzane.

Prestiżowy pokaz i setki twórców na PGA

Cosplay Show podczas PGA, to prestiżowa rywalizacja 20 finalistów konkursu na najlepszy strój i wcielenia się w postać z gry, filmu lub szeroko pojętej popkultury.

Oprócz samego konkursu, każda edycja Poznań Game Arena przyciąga blisko 500 twórców w przebraniach, których można spotkać na stoiskach oraz halach targowych. Nasi uczestnicy, chętnie fotografują się w towarzystwie Cosplayerów, którzy swoim strojem oraz odpowiednim "wczuciem się" w odgrywane postaci, robią prawdziwe show, nie tylko podczas niedzielnego pokazu :) 

Shappi i wspaniała społeczność twórców

Konkurs Cosplay Show podczas PGA zyskał swój prestiż, oraz obecną formę, dzięki owocnej współpracy ze współorganizatorką przedsięwzięcia, czyli Aleksandrą Torą znaną w świecie cosplay jako Shappi Workshop. Ola co roku czuwa nad zgłoszeniami do konkursu, nad skompletowaniem jury oraz jak najlepszym przebiegiem całego pokazu i działaniem strefy cosplay podczas PGA.

Informacje na temat tegorocznej edycji PGA Cosplay Show opublikujemy już niebawem!