Organizator:

Zakres tematyczny

Podziel się

Poznań Game Arena to niezwykle bogaty program rozrywkowy, premiery gier, turnieje eSportowe, gwiazd Twitch i gamingowego YouTube, znakomici cosplay’erzy, setki punktów atrakcji i oczywiście – co najważniejsze – wielu zacnych wystawców z najlepszą ofertą przygotowaną specjalnie dla naszych zwiedzających.

Trzeba pamiętać, że PGA to głównie impreza targowa i dlatego kładziemy taki nacisk na jakość ekspozycji. Wśród atrakcyjnej cenowo oferty można znaleźć także premierowy asortyment, niedostępny jeszcze w sklepach. Natomiast kiermasze gier to doskonała okazja znalezienia kultowych tytułów za bezcen. Warto zabierać ze sobą duże plecaki 😉

Wybrane atrakcje – to trzeba zobaczyć!

3 dni święta dla graczy to 3 dni gamingowego szaleństwa, w trakcie którego każdy miłośnik gier znajdzie coś dla siebie. Zobacz co między innymi czeka na Ciebie podczas targów Poznań Game Arena.

Premiery gier i sprzętu

Poznań Game Arena to największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi gier komputerowych. Dlatego najważniejsze marki, wydawcy i studia developerkie z całego świata tak chętnie prezentują swoje najciekawsze produkcje i sprzęt podczas PGA.

Turnieje e-sportowe

Niezwykłe emocje czekają zarówno na początkujących jak i zaawansowanych zawodników e-sportu. Spróbuj swoich sił nawet jeśli grasz tylko hobbystycznie. W turniejach m.in. Counter Strike: Global Ofensive, League of Legends, czy Fifa można wygrać atrakcyjne nagrody. Podczas PGA można także śledzić zmagania w ramach Polskiej Ligi Esportowej oraz Farming Simulator League.

Free Gaming Arena

Gdzie możesz grać przez 3 dni, w najnowsze i najlepsze gry na absolutnie najmocniejszym sprzęcie z najbardziej nowoczesnymi technologiami jak VR, czy MR? Tylko na Poznań Game Arena! Na PGA udostępniamy ponad 1600 stanowisk do grania dla zwiedzających.

Gwiazdy Twitch i YouTube

Ulubieni przez graczy streamerzy i vlogerzy gamingowi z całego świata będą na PGA specjalnie dla naszych gości. Poznań Game Arena to idealna okazja na zebranie autografów, przybicie piąteczki i selfi’ka z Twoimi idolami. 

Cosplay

Ponad 150 polskich i zagranicznych cosplay’erów w najlepszym wydaniu – do zobaczenia wśród zwiedzających oraz na scenie podczas spektakularnego PGA Cosplay Show! Spotkaj na żywo bohaterów z Twoich ulubionych gier.

Indie Games Arena

Imponująca strefa niezależnych twórców gier z kilkunastu krajów to efekt naszego projektu realizowanego przy współpracy z… polskimi graczami! To dzięki wspólnym działaniom oraz Fundacji Indie Games Polska, której jesteśmy członkami, udało się wydobyć najlepszy potencjał polskiego GameDevu. Często dzięki testom, recenzjom oraz opiniom gości PGA nasze rodzime „indyki” nabierają ostateczną formę, która podbija serce graczy z całego świata.

Konferencje i strefa biznesowa

Profesjonalistów z branży przyciągają prelekcje prowadzone przez światowe sławy jak Takashi Tokita (twórca m.in. serii Final Fantasy), Viktor Kostik (główny animator m.in. DayZ, Mafia 2), czy Chris McEntee (główny projektant m.in. serii Rayman). Dla tych, którzy dopiero startują w biznesie gier komputerowych idealnym miejscem jest Career Zone i warsztaty, organizowane w ramach Game Industry Conference.

Pełen zakres tematyczny:

Branża rozrywkowa i multimedialna 

 1. Producenci sprzętu komputerowego 
 2. Producenci sprzętu konsolowego
 3. Producenci akcesoriów dla graczy 
 4. Wydawcy i twórcy gier indie 
 5. Wydawcy i twórcy gier AAA
 6. Twórcy gier, wykorzystujących technologię Web3 
 7. Organizatorzy rozgrywek e-sportowych
 8. Firmy oferujące akcesoria i sprzęt dla cosplayerów 
 9. Sprzedawcy gadżetów gamingowych 
 10. Firmy z innych sektorów (np. FMCG), które przygotowały specjalną ofertę dla graczy 
 11. Operatorzy zaawansowanych symulatorów 

Eksperci, praktycy i miłośnicy rozrywki multimedialnej 

 1. Przedstawiciele najważniejszych marek związanych z rozrywką multimedialną 
 2. Przedstawiciele administracji publicznej 
 3. Przedstawiciele uczelni wyższych 
 4. Przedstawiciele mediów branżowych 
 5. Gwiazdy YouTube i Twitch 
 6. Miłośnicy i pasjonaci gier 
 7. Cosplayerzy