Organizator:

Twórcy Światów: Kroniki Gier Wideo

Podziel się

Twórcy światów: Kroniki gier wideo to najbardziej obszerna tego typu publikacja na świecie, opisująca dzieje elektronicznej rozrywki od zarania do dzisiaj. Książka śledzi ewolucję gier, losy ich twórców oraz rozwój sprzętu do grania.

Kontynuacja bestsellerów

Twórcy światów: Kroniki gier wideo to najnowsza, rozszerzona, poprawiona i uzupełniona wersja materiału, który rozpoczął życie jako "Cyfrowe marzenia", a potem został wydany jako "Wielka księga gier". Fani wcześniejszych wydań znajdą nowe, niepublikowane nigdzie wcześniej zdjęcia, anegdoty i historie. 

Książka już w sprzedaży!

Liczba egzemplarzy jest mocno ograniczona, więc warto się śpieszyć i poszerzyć swoją biblioteczkę o ten bestseller. Jeszcze większą gratką dla kolekcjonerów będzie wersja z limitowaną, nietypową okładką. 

 

SKLEP PGA

Teraz również na Allegro

Obie wersje książki znajdzie również na platformie Allegro. Kupując książkę w tym miejscu możecie zgarnąć darmowy bonus - kod do gry Frostpunk! 

Must have na półce każdego fana gier

"Twórcy światów" to pozycja wydana przez Grupę MTP w pięknej, barwnie ilustrowanej, albumowej edycji. To ponad milion dwieście tysięcy znaków tekstu, to także ponad 1200 w większości unikatowych, kolorowych zdjęć, których nie da się znaleźć w internecie. Książka zawiera wypowiedzi twórców, przywołuje najsłynniejsze cytaty i hasła reklamowe, ale przede wszystkim stanowi podróż po historii medium, które w ciągu ledwo półwiecza istnienia swym zasięgiem pobiło film i telewizję.

To książka dla fanów, jak i dla osób nieznających historii gier. Dla osób lubiących czytać, jak i dla tych, którzy wolą pochłaniać treść za pomocą obrazów. Jedyna pozycja opowiadająca o grach wideo od A do Z.

 

600 stron niezwykłej opowieści o świecie gier

Sklep PGA

Co znajdziesz w środku? Blisko 90 rozdziałów poświęconych historii gier! W tym m. in:

🎮 Zapomniani pionierzy
🎮 Przynieście mi głowę Ponga
🎮 Szaleństwo Pac-Mana
🎮 Donkey Kong ratuje Nintendo
🎮 Trójwymiarowe światy Atari
🎮 Krach 1983 roku
🎮 Dziewicze lata Electronic Arts
🎮 Królowa Amiga
🎮 Game Boy mobilnym królem
🎮 PlayStation kwestią honoru
🎮 Premiera Xboxa

Pełen spis treści jest dostępny TUTAJ.

Poznaj autora "Twórców Światów"

Piotr Mańkowski. Dziennikarz, autor i wykładowca akademicki zajmujący się historią i teraźniejszością elektronicznej rozrywki.

Pracował w magazynach Secret Service, Reset, Nowa Fantastyka, Pixel i kilku innych, pisząc głównie o grach, ale również o filmie. Nie tylko bada historię gier zza biurka, lecz często wyrusza w teren, zwiedzając w ramach archeologicznej misji miejsca, gdzie rodziła się elektroniczna rozrywka, a także wpada na targi, konferencje i wystawy poświęcone grom. Lubi fotografować miejsca i ludzi, gromadzi fotosy dokumentujące rozwój wirtualnych marzeń. Dodatkowo od zawsze: szachy, Scrabble i tenis, a dla ucha muzyka Alan Parsons Project, Brela, Dalidy i The Smiths. Twórcą gier nigdy nie został i nie chce zostać, za to jego syn stawia już pierwsze kroki w tym fachu.

Książkę znajdziesz w oficjalnym sklepie Poznań Game Arena

>>>Sklep PGA<<<

Sklep PGA