Organizator:

PGA Cosplay Show

Podziel się

Pokazy twórców Cosplay są obecne na Poznań Game Arena od samego początku istnienia targów. Od 2014 roku obecność cosplayerów przybrała formę pokazu/konkursu Cosplay Show, który odbywa się w ostatni dzień PGA a najlepsze przebrania i gra sceniczna zostają oceniane i nagradzane.

PGA Genesis Cosplay Show 

Prestiżowy pokaz i setki twórców na PGA

Cosplay Show podczas PGA, to prestiżowa rywalizacja 20 finalistów konkursu na najlepszy strój i wcielenia się w postać z gry, filmu lub szeroko pojętej popkultury.

Oprócz samego konkursu, każda edycja Poznań Game Arena przyciąga blisko 500 twórców w przebraniach, których można spotkać na stoiskach oraz halach targowych. Nasi uczestnicy, chętnie fotografują się w towarzystwie Cosplayerów, którzy swoim strojem oraz odpowiednim "wczuciem się" w odgrywane postaci, robią prawdziwe show, nie tylko podczas niedzielnego pokazu :) 

 

 Shappi i wspaniała społeczność twórców. 

Konkurs Cosplay Show podczas PGA zyskał swój prestiż, oraz obecną formę, dzięki owocnej współpracy ze współorganizatorką przedsięwzięcia, czyli Aleksandrą Torą znaną w świecie cosplay jako Shappi Workshop. Ola co roku czuwa nad zgłoszeniami do konkursu, nad skompletowaniem jury oraz jak najlepszym przebiegiem całego pokazu i działaniem strefy cosplay podczas PGA.

PGA Cosplay Show - najważniejsze informacje

Tegoroczna edycja konkursu PGA Genesis Cosplay Show, podobnie jak w latach ubiegłych swój finał będzie miała 09 października (w niedzielę) na Scenie Głównej PGA. Tam zobaczymy pokazy 20 finalistów konkursu oraz wyłonimy dwóch zwycięzców. 

Sponsorem tytularnym konkursu i fundatorem nagród została marka Genesis, czyli jeden z czołowych producentów sprzętu dla graczy wywodzący się z Polski, którego szerokie portfolio produktowe od myszek czy klawiatur po fotele i biurka gamingowe, cieszy setki tysięcy graczy w Europie i nie tylko. 

 

ZWYCIĘZCY

Jury konkursu wyłoni w tym roku trzech zwycięzców, którzy w nagrodę otrzymają atrakcyjną nagrodę od sponsora tytularnego

W ocenie występów pod uwagę będą brane poniższe kryteria:

1. jakość i staranność wykończenia wykonanego stroju,

2. trudność techniczna wykonania stroju,

3. uzupełnienie stroju charakteryzacją, makijażem, elementami efektów specjalnych lub innymi środkami uatrakcyjniającym strój,

4. zgodność stroju z pierwowzorem ( jak bardzo strój podobny jest do grafiki przedstawiającej bohatera) lub oryginalność i pomysłowość interpretacji stroju odgrywanej postaci,

5. zgodność występu z charakterem i wizją odgrywanej postaci.

WIĘCEJ INFORMACJI O KONKURSIE I UCZESTNIKACH NA STRONIE FACEBOOKOWEJ WYDARZENIA

Dokumenty do pobrania: 

- FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

- ZGODA RODZICA PGA COSPLAY SHOW

- ZGODA NA WYKORZYSTANIE WIZERUNKU

- ZGODA NA WYKORZYSTANIE WIZERUNKU (osoba niepełnoletnia)

- REGULAMIN KONKURSU

WAŻNE INFO: 

Do formularza zgłoszeniowego uczestnika należy dołączyć:

1. Co najmniej 3 zdjęcia przedstawiające w możliwie pełny sposób przygotowywany strój postaci, za jaką przebiera się Uczestnik, ważniejsze elementy stroju i akcesoriów. Prosimy również o grafiki przedstawiające cosplayowaną postać ( tak zwane „ grafiki referencyjne”).

2. Zdjęcia z pracy na strojem (w wypadku preselekcji zdjęcia te będą podstawą do wyboru finalistów).

3. Krótki tekst zapowiadający Uczestnika ujęty w formularzu zgłoszeniowym. Tekst ten będzie wyczytywany podczas przejścia Uczestnika po scenie w formacie „catwalk”. W tekście można zawrzeć informacje na temat procesu tworzenia kostiumu, historii odgrywanej postaci, ciekawostki o prezentowanym cosplayu.

4. W wypadku Uczestnika niepełnoletniego podpisaną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

5. Podpisaną zgodę na wykorzystanie wizerunku Uczestnika, w formie elektronicznej (skan).

Przesłanie powyższych dokumentów z formularzem zgłoszeniowym jest obowiązkowe.