Organizator:

Global Indie Competition

Podziel się

Wygraj promocje oraz wsparcie od Xsolla i zaprezentuj grę w Poznaniu!

Global Indie Competition

Konkurs Global Indie to zupełnie nowe przedsięwzięcie skierowane do twórców gier niezależnych z całego świata. Głównym celem konkursu jest nagłośnienie najlepszych, zgłoszonych projektów oraz wsparcie ich autorów w dalszym rozwoju. Na zwycięzców projektu czekają niezwykle atrakcyjne nagrody, które bez wątpienia pomogą w osiągnięciu obu wyżej wymienionych celów.

Zaprezentuj grę w Poznaniu!

Główną nagrodą w konkursie jest bezpłatne stoisko podczas Poznań Game Arena lub Industry Game Conference. Ponadto, zwycięzca zyska prawo do rywalizacji w prestiżowym plebiscycie PGA Awards i zmierzenia się z twórcami gier Indie, którzy będą obecni na Poznań Game Arena.

Xsolla partnerem pierwszej edycji konkursu

Partnerem strategicznym pierwszej edycji konkursu, która odbyła się w 2022 roku została Xsolla. Xsolla to międzynarodowa firma zajmująca się handlem grami wideo, dysponująca solidnym i potężnym zestawem narzędzi i usług zaprojektowanych specjalnie dla branży gier. Jako innowacyjny lider w handlu grami, Xsolla kontynuuje rozwiązywanie nieodłącznych zawiłości globalnej dystrybucji, marketingu i monetyzacji, aby jej partnerzy mogli zwiększyć liczbę odbiorców, zaangażowanie i przychody. Xsolla przygotowała zestaw wielu atrakcyjnych nagród, które trafią do najwyżej ocenionych projektów.

Gospodarze i partnerzy wydarzenia

Projekt organizowany jest z okazji dwóch kluczowych wydarzeń w branży gier – Poznań Game Arena oraz Game Industry Conference, które co roku gromadzą kilkadziesiąt tysięcy fanów gier.

PGA to największe targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej w Europie Środkowo-Wschodniej. Każdego roku podczas PGA można zagrać w dziesiątki najnowszych premierowych i przedpremierowych tytułów na najnowszym sprzęcie dla graczy. Wydarzenie uzupełniają turnieje e-sportowe na najwyższym poziomie, pokazy cosplay, spotkania z influencerami oraz wspaniała strefa gier niezależnych, w której można zagrać w ponad 100 tytułów.

Game Industry Conference to wydarzenie przeznaczone dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat tworzenia gier. Program konferencji wypełniają dziesiątki inspirujących rozmów i prelekcji, podczas których znani i cenieni twórcy gier chętnie dzielą się swoimi bezcennymi doświadczeniami. Ponadto, wydarzenie oferuje najlepsze możliwości B2B dotarcia do profesjonalistów z branży z Polski i większości Europy Środkowo-Wschodniej dzięki systemowi spotkań, który pomaga znaleźć odpowiednich partnerów biznesowych.

 Imprezy, podczas których możesz poznać wystawców są nieodłączną częścią PGA i Industry Game Conference

Kto może wziąć udział?

Konkurs jest bezpłatny i otwarty zarówno dla autorów profesjonalnych, jak i amatorów. Informacje na temat edycji 2023 zostaną opublikowane wkrótce. 

gic_baner