WAŻNE:

Ostatnie dni przedsprzedaży ‼ W trakcie targów ceny biletów wzrastają 🎫 Kup wejściówki już teraz na ToBilet.pl ‼  

Organizator:

Xbox zapowiada 20/20. Pierwsze spotkanie już 7 maja

Podziel się

Firma z Redmond podzieliła się planami na 2020 roku oraz zapowiedziała cykl comiesięcznych prezentacji, związanych z konsolą nowej generacji.

Choć do premiery konsoli nowej generacji od Microsoftu pozostało jeszcze stosunkowo dużo czasu, wiemy o niej coraz więcej. Producent sprzętu ujawnił dziś kolejne plany na ten rok, związane ze sprzętem oraz usługami dla graczy. Potwierdzono, że w dalszym ciągu celem giganta pozostaje premiera Xboxa Series X oraz Halo Infinite w tegoroczne święta. Microsoft zapowiedział także rozwój projektu xCloud, który ma być dostępny w kolejnych krajach i na nowych urządzeniach. Oprócz tego potwierdzono, że w tym roku do gier dostępnych na PC w ramach Xbox Game Pass dołączą takie tytuły jak Halo Infinite, Wasteland 3, Minecraft Dungeons i Microsoft Flight Simulator. Producent zapewnił także o ciężkiej pracy wszystkich 15 zespołów Xbox Game Studio, które przygotowują nowe tytuły na konsolę nowej generacji oraz Xbox Game Pass.   

Comiesięczne spotkania w ramach Xbox 20/20

To, co jednak przykuwa największą uwagę to zapowiedź comiesięcznych prezentacji w ramach Xbox 20/20. Od najbliższego czwartku, 7 maja co miesiąc Microsoft zaprosi swoich fanów na pokaz rozgrywki na nadchodzącej konsoli. Z wpisu na blogu Xboxa możemy dowiedzieć się, że najbliższe spotkanie będzie poświęcone grom, których twórcami są partnerzy giganta z Redmond. Wśród zaprezentowanych tytułów pojawi się m. in. Assassin’s Creed Valhalla, którego premierowy trailer opisywaliśmy na naszej stronie wczoraj.

Na prezentacje gier Xbox Game Studios przyjdzie nam poczekać do lipca. Wszystkie gry, jakie ujrzymy podczas spotkań Xbox 20/20 będą zoptymalizowane pod możliwości nowej konsoli. Mowa chociażby o rozdzielczości 4K, a także odświeżaniu, nawet do 120 klatek na sekundę. W trakcie kolejnych prezentacji powinniśmy również poznać nowe informacje na tematy związane z Xbox Game Pass, czy projektem xCloud.