Organizator:

Web3 Game Arena – zobacz wyjątkowe gry w Pawilonie 7

Podziel się

Tegoroczna edycja Poznań Game Arena otworzy nowy rozdział w historii tego wydarzenia. Po raz pierwszy podczas poznańskich targów rozrywki i multimediów zostaną zaprezentowane gry, wykorzystujące technologię Web3.

Od 2004 roku Poznań Game Arena jest miejscem, w którym prezentowane są najgłośniejsze gry, przygotowane przez czołowych producentów. Każdego roku w pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich dziesiątki tysięcy graczy mogą wziąć udział w premierowych i przedpremierowych pokazach oraz ogrywać demonstracyjne wersje gier na długo przed oficjalną premierą.

Tegoroczna edycja PGA dostarczy graczom zupełnie nowe doświadczenie. W ramach Web3 Game Arena w pawilonie 7 zostaną zaprezentowane wyłącznie tytuły i projekty, wykorzystujące technologię Web3.

Czym jest Web3 Game Arena?

W3GA to zupełnie nowe wydarzenie, będące częścią targów PGA, którego celem jest zwiększenie świadomości potencjału technologii Web3 w grach oraz zapewnienie forum do dialogu i dzielenia się wiedzą między osobami związanych z branżą gier. Web3 Game Arena jest adresowana do miłośników gamingu, developerów oraz entuzjastów pojawiającego się trendu metaverse w przestrzeni blockchain.

Projekt to owoc współpracy pomiędzy Poznań Game Arena, ESE Entertainment oraz Metapro. Partnerstwo skoncentruje się na zbadaniu potencjału współpracy między sektorami gier, e-sportu, Metaverse, DeFi i GameFi. Jest to wyjątkowa okazja dla entuzjastów tych dziedzin, aby spotkać się i zapoznać z najnowszymi osiągnięciami na rynku gier Web3.

Łukasz Wołonkiewicz, Dyrektor Poznań Game Arena:  Jako PGA cieszymy się z kontynuacji współpracy z Metapro oraz nawiązania partnerstwa z ESE Entertainment. Wierzymy, że technologia blockchain daje wiele nowych możliwości branży gier. Jestem przekonany, że W3GA dostarczy wielu pozytywnych doświadczeń graczom, programistom i firmom zajmującym się tworzeniem gier.

Michał Bartczak, Metapro Co-Founder & CTO: Jestem podekscytowany tym jak W3GA pokazuje potencjał współpracy między e-sportem, grami i grami web3. Naszym celem jest połączenie tych różnych elementów w celu stworzenia dobrze prosperującego i rozwijającego się rynku gier, a wydarzenie jest świadectwem wyjątkowej synergii, jaką można osiągnąć
w branży.

Konrad Wasiela, Chief Executive Officer i Dyrektor ESE Entertainment: Jako
ESE Entertainment od dwóch lat realizujemy projekty blockchain. W 2021 roku zorganizowaliśmy Skillz Vault na rynkach chińskim, brazylijskim, wietnamskim, południowokoreańskim i japońskim. Od 2022 roku współpracujemy z firmą Metapro, która była sponsorem strefy Indie Games podczas PGA w 2022 roku oraz partnerem Game Industry Conference. Organizacja W3GA jest naturalnym procesem zaangażowania ESE w obszar blockchain.

Co w programie?

Web3 Game Arena zostanie podzielona na kilka części. Pierwsza z nich to ekspozycja, na której zostaną zaprezentowane tytuły, wykorzystujące technologię Web3. Dla graczy będzie to doskonała okazja to sprawdzenia tych produkcji. Sami twórcy zaprezentują z kolei najnowsze rozwiązania i osiągnięcia związane z grami w technologii Web3, a także podzielą się postępami w tej dziedzinie.

Druga część W3GA ucieszy przede wszystkim, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat możliwości wykorzystania Web3 w grach. W programie znajdą się liczne wykłady i panele dyskusyjne z udziałem znanych specjalistów. Podczas wydarzenia nie zabraknie również części praktycznej. W pawilonie 7 odbędzie się wiele konkursów i warsztatów, pozwalających zdobyć nowe, praktyczne umiejętności. Na głodnych rywalizacji czeka natomiast GameJam, który będzie doskonałym sprawdzianem dla blockchain developerów.

Targi Poznań Game Arena odbędą się w dniach od 6 do 8 października 2023 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich.