Organizator:

Serce gamingu zabije w Poznaniu – zapowiedź Poznań Game Arena 2023

Podziel się

Ponad stu wystawców i jeszcze więcej gier czeka na uczestników tegorocznej edycji Poznań Game Arena.

W najbliższy weekend, w dniach od 6 do 8 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się 17. edycja Poznań Game Arena. Targi PGA to najważniejsze wydarzenie w kalendarzu każdego miłośnika gier i nowych technologii. Organizatorzy przygotowali w tym roku 6 pawilonów, wypełnionych po brzegi atrakcjami dla zwiedzających w każdym wieku.

Poznań Game Arena 2023 odbywa się przy wsparciu trzech popularnych marek. Są to Rockstar Energy Drink (sponsor główny), KitKat (sponsor) oraz Doritos (partner).

Największe gwiazdy świata gamingu

Jak na największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej przystało, Poznań Game Arena może pochwalić się obecnością czołowych marek ze świata gier. Jedną z nich jest bez wątpienia Xbox. Znany producent konsol, przy współpracy z firmą Bethesda zabierze nas do kosmicznego świata gry Starfield jednego z największych przebojów ostatnich tygodni, którego premiera przyciągnęła uwagę milionów graczy z całego świata.

To gra typu role-playing, w której wcielamy się w rolę odkrywców i odkrywczyń kosmosu. Możemy wybrać kim chcemy być, i zając się eksplorowaniem świata, budując statki, rekrutując załogę i odkrywając nowe planety, albo podążyć za głównym wątkiem i poszukać odpowiedzi na pytanie: co tak naprawdę tam jest? Na PGA pojawi się mnóstwo rekwizytów, makiet oraz cosplayerów, tworząc niesamowity, międzygalaktyczny świat.

Oprócz tego we wspólnej strefie Xbox i Bethesdy na zwiedzających czekają takie produkcje jak Fallout 76, HI-FI RUSH, The Elder Scrolls Online: Necrom, Quake II Remaster.

Najgłośniejszy dodatek ostatnich lat

Rzadko zdarza się, aby dodatek do gry wzbudzał zainteresowanie porównywalne z premierą samej gry. Tak jednak stało się w przypadku Widma Wolności, które jest rozszerzeniem popularnej produkcji studia CD PROJEKT REDCyberpunk 2077. Gracze bardzo chętnie powrócili do Night City, odkrywając najbardziej niebezpieczną dzielnicę tego miasta – Dogtown. Cyberpunk 2077: Widmo Wolności będzie dostępne uczestników Poznań Game Arena 2023.

Przedpremierowe hity od Ubisoftu

Bardzo mocny zestaw gier zabierze ze sobą na Międzynarodowe Targi Poznańskie Ubisoft. W ich strefie znajdziemy cztery gry, w tym aż dwie przedpremierowe. Są to Just Dance 2024 i Prince of Persia The Lost Crown. Największą uwagę graczy przyciągnie jednak z pewnością Assassin’s Creed Mirage. Kolejna odsłona popularnej serii gier pojawi się na targach PGA tuż po oficjalnej premierze. Listę tytułów w strefie Ubisoftu uzupełni The Crew Motorfest, który zadebiutował przed paroma tygodniami.

Ekranizacja prozy Lema i Warszawa z początku XX-wieku, czyli nowości od 11 bit studios

11 bit studios jest deweloperem multiplatformowych gier sprzedawanych na całym świecie. Spółka specjalizuje się w produkcji gier niezależnych. Na Poznań Game Arena zostaną zaprezentowane dema dwóch najnowszych gier, których 11 bit studios jest wydawcą.

Pierwsza z nich to The Invincible, którą fani PGA mogą kojarzyć z poprzedniej edycji wydarzenia. Gra została oparta na motywach ikonicznej powieści Stanisława Lema. Zadaniem graczy będzie poszukanie odpowiedzi na pytanie: czy człowiek rzeczywiście powinien próbować zawładnąć wszystkim, co odkrywa na swej drodze. Jest to narracyjna przygoda science-fiction, której premierę zaplanowano na 6 listopada 2023 roku.

Na uczestników PGA 2023 czekają w tym roku dwa różne dema gry. Ponadto w strefie 11 bit studios zwiedzający będą mogli również zobaczyć customowy komputer The Invincible, wykonany we współpracy z AMD.

Drugi z tytułów, który zagości w strefie 11 bit studios to The Thaumaturge, czyli fabularna, izometryczna gra RPG rozgrywająca się w roku 1905 w Warszawie. Na Poznań Game Arena 2023 zostanie zaprezentowana w formie premierowego, niedostępnego wcześniej publicznie demo gry, podchodzącej z pierwszego aktu tej porywającej historii.

Nowości przygotowane przez Cenegę

Cenega, oficjalny partner firmy Bandai Namco Interactive Entertainment oraz oficjalny dystrybutor produktów firmy 505 Games zaprezentuje na PGA kilka przedpremierowych hitów.

Najgłośniejszym z nich będzie zdecydowanie ósma część popularnej serii TEKKEN. Targi PGA będą pierwszą okazją, aby publicznie przetestować tę grę jeszcze przed jej premierą, zaplanowaną na 26 stycznia 2024 roku. Oprócz tego, w części przygotowanej we współpracy z Bandai Namco Interactive Entertainment pojawią się takie produkcje jak Sand Land (przedpremierowo), Naruto x Boruto Ultimate Ninja Storm Connections (przedpremierowo), Park Beyond, ARMORED CORE VI FIRES OF RUBICON oraz Sword Art Online: Last Recollection (premiera zaplanowana na 06.10.2023).

Z kolei dzięki współpracy z 505 Games uczestnicy PGA będą mogli sprawdzić przedpremierowo grę Ghostrunner 2. W trakcie PGA fani będą mogli zagrać w Ghostrunner 2 na komputerach osobistych o najwyższych ustawieniach, aby uzyskać najlepsze możliwe wrażenia z rozgrywki – cały sprzęt zostanie dostarczony przez partnera stoiska, firmę Actina.

Ghostrunner 2 to wyczekiwany hardcorowy slasher FPP, rozgrywający się po wydarzeniach z pierwszej odsłony. Przeżyj przygodę w cyberpunkowej post-apokaliptycznej przyszłości, umiejscowionej rok po upadku Kluczniczki – tyranki rządzącej Wieżą Dharma, ostatnią ostoją ludzkości. Jack wraca, by zmierzyć się z brutalnym kultem SI, który powstał na zewnątrz Wieży Dharma i zadecydować o losie ludzkości.

Wielki powrót na PGA

Wargaming, twórcy World of Warships powracają po latach na Poznań Game Arena. Stoisko w morskim klimacie zagości w hali 7A. To dla firmy wyjątkowo rok w związku z 25. rocznicą istnienia studia oraz ósmymi urodzinami kultowych okrętów. Z tej okazji wystawcy przygotują dla odwiedzających stacje gamingowe, na których będzie można wyruszyć na otwarte wody i zmierzyć się z innymi graczami, liczne atrakcje i konkursy z nagrodami organizowane we współpracy z partnerami, spotkania z cosplayerami oraz nie lada niespodziankę dla społeczności.

Premierowe sprzęty od Thrustmaster w strefie Komputronik i Lenovo Legion

Zwiedzający Poznań Game Arena jako pierwsi będą mieli okazję, aby przetestować najnowsze, nieprezentowane nigdzie indziej sprzęty marki Thrustmaster. Najnowsze produkty tej firmy będą dostępne z grą Farm Simulator. Oprócz tego na wspólnym stoisku Komputronik oraz Lenovo Legion zostaną rozegrane liczne turnieje e-sportowe w najpopularniejsze tytuły, zwiedzający będą mogli korzystać z przestrzeni free-to-play oraz zmierzyć na symulatorze jazdy Huzaro.

Ciekawe strefy partnerów

Na Poznań Game Arena nie może zabraknąć stref przygotowanych przez głównych partnerów wydarzenia. Przez trzy dni w strefie Rockstar Energy Drink pojawi się wiele znanych twórców i gwiazd Internetu. W strefie producenta energetyków pojawią się m. in. Nervarien, Izak, Lewus, Michu, Tom223, Kasix, Remsua, czy Sheeya.

Do swojej strefy zaprasza również KitKat, gdzie będzie można zregenerować siły między emocjonującymi rozgrywkami, ciesząc się smakiem batona KitKat. Dzięki obecności naszego tegorocznego sponsora każda przerwa stanie się wyjątkowym doświadczeniem.

KitKat® wierzy, że e-sport to nie tylko rywalizacja, ale też pasja i wspólnota. Dlatego na PGA przygotowano dla zwiedzających szereg atrakcji w ramach strefy marki na PGA 2023. Mamy nadzieję, że dzięki obecności KitKat® fani gier wideo będą mogli przeżyć niezapomniane chwile.

Wiele ciekawych atrakcji pojawi się również w strefie Doritos, która będzie częścią rodzinnego pawilonu 8A.

Partnerzy technologiczni z bogatym programem na PGA

Podobnie jak przed rokiem partnerami technologicznymi wydarzenia zostały marki Genesis oraz NTT Game.

To już 11 raz, kiedy marka Genesis zagości targach PGA. Wzorem poprzednich lat, odwiedzający stoisko będą mogli liczyć na wiele ciekawych atrakcji. Aktywności prowadzone ze sceny, spotkania z influencerami, stanowiska komputerowe i specjalna strefa rozrywki – to dopiero początek. Nie zabraknie również premiery najnowszych sprzętów dla graczy oraz Partnerów stoiska: TP-Link zadba o to, aby rozgrywki sieciowe odbyły się na najwyższym poziomie, z kolei Hard-Pc dostarczy komputery zbudowane dla najbardziej wymagających,
a marka iiyama pozwoli przetestować gry na monitorach gamingowych. 

Na stoisku NTT Game na zwiedzających czekają z kolei konkursy, zabawy i turnieje growe z nagrodami, ręcznie tworzone artystyczne super-obudowy NTT Game oraz strefa respa.

Esportowa rywalizacja na PGA

Turnieje oraz konkursy są nieodłącznym elementem każdej edycji PGA. W tym roku zwiedzający będą mogli sprawdzić swoje umiejętności z najróżniejszych gier i dyscyplin esportowych. Fani piłki nożnej z pewnością odwiedzą strefy Ekstraklasa Games oraz PZPN, gdzie będą mogli zmierzyć się ze sobą najnowszą grę EA SPORTS FC. Wśród turniejów, jakie będą miały miejsce w trakcie PGA należy również wymienić zawody Counter-Strike 2 oraz Counter-Strike: GO, TrackMania, czy Teamfight Tactics. Ponadto uczestnicy Poznań Game Arena będą mogli obejrzeć na żywo zmagania najlepszych w Polsce graczy w TEKKEN 7,
w ramach kwalifikacji do ostatniego oficjalnego turnieju w tę grę, European Tekken Cup.

PGA Genesis Cosplay Show

Pokazy twórców cosplay są obecne na Poznań Game Arena od samego początku istnienia targów. Od 2014 roku obecność cosplayerów przybrała formę pokazu/konkursu PGA Cosplay Show, który odbywa się w ostatni dzień PGA a najlepsze przebrania i gra sceniczna zostają oceniane i nagradzane.

PGA Genesis Cosplay Show podczas PGA, to prestiżowa rywalizacja 20 finalistów konkursu na najlepszy strój i wcielenia się w postać z gry, filmu lub szeroko pojętej popkultury.

Tegoroczną nowością będzie też dodatkowy, sobotni pokaz cosplay z wprowadzeniem do tematyki, w którym będą mogli wziąć udział wszyscy chętni cosplayerzy obecni na wydarzeniu.

Oprócz samego konkursu i pokazu, każda edycja Poznań Game Arena przyciąga blisko 500 twórców w przebraniach, których można spotkać na stoiskach oraz halach targowych. Nasi uczestnicy, chętnie fotografują się w towarzystwie cosplayerów, którzy swoim strojem oraz odpowiednim "wczuciem się" w odgrywane postaci, robią prawdziwe show, nie tylko podczas niedzielnego pokazu.

Laureatów tegorocznego PGA Genesis Cosplay Show poznamy w niedzielę, 8 października o 12:00 na Scenie Głównej w pawilonie 6.

Strefa Gier Indie

Każdego roku na Poznań Game Arena prezentowanych jest kilkadziesiąt gier przygotowanych przez niezależnych twórców. To wyjątkowe miejsce na targowej mapie, w którym można znaleźć prawdziwe perełki, nieszablonowe projekty, dające wiele frajdy i rozrywki.

Spośród tego grona wybierani są późniejsi laureaci PGA Awards. Zdobycie nagrody gwarantuje wyróżnienie wśród innych wystawców oraz rozgłos podczas targów. Zwycięzcy zostają wyłonieni przez jury konkursu w trzech kategoriach - Najlepsza gra Indie PGA, Najlepsze stoisko Indie PGA, Najlepsza zagraniczna gra Indie.

Wśród twórców, jacy pojawią się w tegorocznej strefie znajdziemy m. in. Movie Games, Star Drifters, Awesome Games Studio, Spacewalkers, Oxymoron Games, Artificer Games, Afterburn i wielu innych. 

Strefa Rodzinna na PGA

Poznań Game Arena to świetna okazja na spędzenie weekendu w rodzinnym gronie. Gry i atrakcje dostępne na największych targach rozrywki i multimediów są bardzo zróżnicowane i dopasowane do wymagań i potrzeb zwiedzających w każdym wieku.

Specjalna strefa z atrakcjami dedykowanymi całym rodzinom zostanie uruchomiona w pawilonie 8A. To właśnie tam po raz pierwszy w historii targów PGA pojawi się oficjalna strefa LEGO. Obecność marki na Poznań Game Arena nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. Grupa LEGO oferuje szereg różnych linii klocków, w tym LEGO Super Mario, LEGO Minecraft oraz LEGO Sonic The Hedgehog, nawiązujące do popularnych gier komputerowych.

Grupa LEGO wspólnie z Media Expert stworzy na tegorocznym PGA wyjątkową przestrzeń, wypełnioną po brzegi atrakcjami dla graczy. Oprócz zestawów, nawiązujących do popularnych tytułów, na zwiedzających czekają liczne konkursy, gry i zabawy. Największą, i to dosłownie, gwiazdą strefy będzie jednak zbudowany z klocków LEGO, ponad 4-metrowy Bowser znany z serii Super Mario. Wysoka figura będzie z pewnością jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji nadchodzącej odsłony targów.

W pawilonie 8A zostanie również zlokalizowana dobrze znana strefa Nintendo. Można powiedzieć, że obecność Nintendo jest już stałym elementem Poznań Game Arena. Charakterystyczna, czerwona strefa jest miejscem, w którym możecie zagrać w wiele interesujących tytułów. Największą gwiazdą w strefie Nintendo będzie bez wątpienia najnowsza odsłona Zeldy - Tears of the Kingdom. Oprócz tego tytułu zwiedzający będą mogli zagrać w Everybody 1-2-Switch, Nintendo Switch Sports, Mario Kart 8 Deluxe - Booster Course Pass, Mario Strikers: Battle League Football.

Z myślą o rodzinnych wypadach na targi, w takcie tegorocznego PGA zostanie uruchomiona Scena Family w Pawilonie 8A, pod patronatem CD-Action Family, gdzie poruszane będą tematy związane z rodzinnym graniem, rozwojem dzieci i możliwościami kariery zawodowej
w branży gier i IT czy też relacjami rodzice-dzieci w kontekście gier i multimediów.

Oprócz tego na tych, którzy odwiedzą Strefę Rodzinną czekają stanowiska free-to-play z takimi grami jak Minecraft, Lego Star Wars, czy Psi Patrol.

Specjalnie dla rodzin z dziećmi została wprowadzona ofertę biletów rodzinnych na niedzielę, które będą dostępne w kasach biletowych na Poznań Game Arena.

Dostępne będą dwie wersje biletów rodzinnych:

Bilet 2+1 za 90 zł

Bilet 2+2 za 120 zł

Trzy sceny tematyczne

Podczas tegorocznej edycji Poznań Game Arena program wydarzeń ulegnie znacznemu rozszerzeniu. Przygotowujemy aż trzy sceny o różnej tematyce, tak aby każdy fan gamingu i wirtualnej rozrywki znalazł coś dla siebie. Oprócz znanej już z poprzednich edycji Sceny Głównej, program będzie realizowany też na Scenie Geek oraz Scenie Family. Można więc liczyć na prelekcje, prezentacje, pokazy, debaty czy spotkania.

Scena Główna

To tutaj tradycyjnie rozpoczniemy targi i wręczymy nagrody za najlepsze stoiska wystawiennicze. Na Scenie w pawilonie 6 zobaczymy też liczne prezentacje nowości od największych wystawców – pokazy, gameplay’e czy wywiady z twórcami. Również tutaj będziemy podziwiać cosplayerów -  najpierw w sobotę na pokazie wprowadzającym oraz tradycyjnie w niedzielę od 12:00 na wielkim finale PGA Genesis Cosplay Show!. Nie zabraknie też rywalizacji e-sportowej. W niedzielę przewidziany jest finał turnieju TEKKEN 7.

Scena Family 

W pawilonie 8A znajdziemy Scenę Family, na której odbędą się spotkania i prelekcje dotyczące tematyki rodzinnego grania, gier dla młodszego pokolenia, relacji gracz-rodzic czy zagadnienia pracy w branży gier czy studiowania kierunków związanych z grami na uczelniach wyższych.

Scena Geek

W pawilonie 5A w towarzystwie Strefy Indie Games zlokalizowana będzie Scena Geek. Można tu liczyć na panele tematyczne związane z grami i popkulturą czy zagadnieniami takimi jak kobiety w gamedevie, AI, retrogaming czy branża gamedev a nawet profesjonalny pokaz fechtunku.  

Web 3 Game Arena

Po raz pierwszy podczas poznańskich targów rozrywki i multimediów zostaną zaprezentowane gry, wykorzystujące technologię Web3. W3GA to zupełnie nowe wydarzenie, będące częścią targów PGA, którego celem jest zwiększenie świadomości potencjału technologii Web3 w grach oraz zapewnienie forum do dialogu i dzielenia się wiedzą między osobami związanych z branżą gier. Web3 Game Arena jest adresowana do miłośników gamingu, developerów oraz entuzjastów pojawiającego się trendu metaverse w przestrzeni blockchain.

Projekt to owoc współpracy pomiędzy Poznań Game Arena, ESE Entertainment oraz Metapro. Partnerstwo skoncentruje się na zbadaniu potencjału współpracy między sektorami gier, e-sportu, Metaverse, DeFi i GameFi. Jest to wyjątkowa okazja dla entuzjastów tych dziedzin, aby spotkać się i zapoznać z najnowszymi osiągnięciami na rynku gier Web3.

Strefa Web3 Game Arena zostanie zlokalizowana w pawilonie 7.

Stoisko Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej – zdobądź środki na rozwój swojej firmy

Targi PGA to miejsce, w którym w jednym miejscu spotykają się przedstawiciele biznesu oraz czołowych firm, wywodzących się z szeroko rozumianej branży gier i rozrywki multimedialnej. To doskonała okazja, by dotrzeć do obecnych lub przyszłych twórców cyfrowych czy innowatorów z informacją, jakie wsparcie mogą uzyskać, by wdrożyć swoje pomysły w życie, albo uzyskać środki na rozwój swojej firmy. 

Oferta finansowa dla młodych, innowacyjnych startupów jest bardzo szeroka, a pomoc można uzyskać na każdym etapie rozwoju firmy. Na stoisku Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w pawilonie 5A będzie można uzyskać wiele cennych informacji w tym temacie. Przedstawiciele Ministerstwa wezmą również udział w prelekcja, podczas których omówią szczegółowo najważniejsze zagadnienia.

Game Industry Conference

Game Industry Conference – znana wcześniej pod nazwą Zjazd Twórców Gier – to największa w Polsce konferencja dotycząca tworzenia gier. Wydarzenie jest adresowane do wszystkich przedstawicieli GameDevu. Jej głównym celem jest zapewnienie przyjaznego środowiska
do zawierania kontaktów biznesowych, dyskusji na temat aktualnych trendów oraz wymiany cennych doświadczeń.

GIC wierzy w wartość edukacyjną prelekcji i uważa, że treść prezentacji i spotkań jest ważniejsza niż wielkie nazwiska. Ze względu na unikalne oznaczenie poziomu trudności prezentacji (1 - podstawowy, 2 - średniozaawansowany, 3 - zaawansowany) organizatorzy konferencji poszukują prelekcji, które dostarczą przydatnych informacji nawet programistom z wieloletnim doświadczeniem.

Kandydaci na prelegentów muszą przejść przez zaawansowany i rygorystyczny system oceny. Rada Doradcza GIC ciężko pracuje, aby zweryfikować potencjalną wartość każdego wystąpienia. I to się opłaca: GIC jest postrzegany jako duże wydarzenie edukacyjne
z prelekcjami tylko najwyższej jakości.

Game Industry Conference potrwa od 6 do 8 października w Poznań Congress Center.

Wręczenie nagród CEEGA

Gala Central & Eastern European Game Awards jest zwieńczeniem prestiżowego plebiscytu, podczas którego zostają nagrodzeni najlepsi twórcy z Europy Środkowo-Wschodniej. to inicjatywa łącząca 15 krajów z Europy Środkowo-Wschodniej. Jej celem jest wyróżnienie i promocja najlepszych gier wideo wyprodukowanych przez studia z regionu i wydanych
w bieżącym roku.

Obszar Europy Środkowo-Wschodniej jest dużą i ważną, a jednocześnie często niedocenianą częścią światowego przemysłu gier, która może się poszczycić przeszło 1000 studiów, gromadzących niemal 30 tysięcy wykwalifikowanych deweloperów.

Organizowany od 2018 roku konkurs prowadzony jest przez międzynarodowe Jury, które przyzna nagrody w 8 kategoriach.

Tegoroczna lista nominowanych prezentuje się następująco:

Best game:

Hard West 2 studia Ice Code Games

Jagged Alliance 3 studia Haemimont Games

Scorn studia Ebb Software

Sherlock Holmes: The Awakened studia Frogwares

Visual Art:

Circus Electrique studia Zen Studios

Life of Delta studia Airo Games/Daedalic Entertainment

Scars Above studia Mad Head Games

Scorn studia Ebb Software

Audio:

Layers of Fear studia Bloober Team/Anshar Studios

Scorn studia Ebb Software

Sherlock Holmes: The Awakened studia Frogwares

Way of The Hunter studia Nine Rocks Games

Design:

Contraband Police studia Crazy Rocks Studios

Hard West 2 studia Ice Code Games

Jagged Alliance 3 studia Haemimont Games

The Case of the Golden Idol studia Color Gray Games

Narrative:

Blacktail studia The Parasight

Paws of Coal studia Gamechuck

Sherlock Holmes: The Awakened studia Frogwares

The Last Oricru studia GoldKnights

Technology:

Gloria Victis: Medieval MMORPG studia Black Eye Games

Scorn studia Ebb Software

The Valiant studia Kite Games

Way of The Hunter studia Nine Rocks Games

Hidden Gem:

Aquatico studia Digital Reef Games

McPixel 3 stworzona przez Mikołaja „Sos Sosowskiego” Kamińskiego

Midnight Fight Express stworzona przez Jakuba Dzwinela

The Case of the Golden Idol studia Color Gray Games

Best Mobile Game:

Creatures of the Deep: Fishing studia Infinite Dreams

Murder By Choice studia Nordcurrent

Railbound studia Afterburn

Šachová hra studia Play By Ears

MIX po raz pierwszy na PGA – wyjątkowa szansa dla twórców indie

Media Indie Exchange czyli the MIX zostało stworzone przez niezależnych twórców gier oraz pasjonatów gier, aby pomóc zespołom budować relacje z przedstawicielami prasy, wydawcami, liderami dystrybucji i platform oraz profesjonalistami z branży poprzez różnorodne wystawy i wydarzenia.

Prezentacja MIX odbędzie się po raz pierwszy na Poznań Game Arena. To sytuacja bez precedensu, ponieważ do tej pory MIX organizowano przede wszystkim w trakcie GDC oraz E3. Będzie to pierwsza prezentacja MIX od 4 lat poza Stanami Zjednoczonymi i pierwsza w historii, która odbędzie się tak daleko na wschód od USA.

Dzięki nawiązaniu współpracy z the MIX, wystawcy Poznań Game Arena zyskają szansę udziału w globalnej prezentacji na platformie Steam. Specjalny pokaz odbędzie się tuż przed rozpoczęciem targów – 4 października o godz. 19:00 polskiego czasu.

Epic Game Music

EPIC GAME MUSIC, czyli zupełnie nowa odsłona wielkiego symfonicznego show, nie tylko dla miłośników muzyki ze świata gier. Na scenie wystąpi orkiestra symfoniczna CoOperate Orchestra pod batutą niezastąpionego Adama Domurata, Chór Akademicki UAM oraz soliści. Wykonawcy zachwycą wspaniałymi aranżacjami legendarnych soundtracków m.in z takich gier jak: Doom, Battlefield, Assassin’s Creed, Horizon: Zero Dawn, League of Legends, Dragon Age, Apex Legends, Wiedźmin, Hogwarts Legacy i wielu innych.

Koncerty odbędą się w piątkowy wieczór, 6 października, o godz. 18:00 i 20:30 w Sali Ziemi. Wydarzenie jest biletowane osobno.