Organizator:

PGA na półmetku

Podziel się

Drugi dzień Poznań Game Arena przeszedł do historii. Zgodnie z oczekiwaniami na Międzynarodowych Targach Poznańskich pojawiły się tłumy miłośników gier i nowych technologii.

Święto graczy w Poznaniu trwa w najlepsze. Kolejni zwiedzający mieli okazję sprawdzić wiele premierowych i przedpremierowych tytułów, wziąć udział w turniejach esportowych, czy odwiedzić interesujące strefy tematyczne. Był to intensywny dzień, który upłynął pod znakiem wielu pozytywnych wrażeń i emocji związanych z gamingiem.

Najlepsze gry z Europy Środkowo-Wschodniej  

Od kilku lat nieodłącznym elementem targów Poznań Game Arena oraz konferencji Game Industry Conference jest gala wręczenia nagród w plebiscycie CEEGA. To szczególne wyróżnienie dla twórców, pochodzących z bardzo ważnego regionu w branży gier. Poszczególne nagrody zostały przyznane następujące nagrody:

  • Best game – Hard West 2 studia Ice Code Games
  • Visual art – Scorn studia Ebb Software
  • Audio – Layers of Fear studia Bloober Team/Anshar Studios
  • Design – Hard West 2 studia Ice Code Games
  • Narrative – Sherlock Holmes: The Awakened studia Frogwares
  • Technology – Gloria Victis: Medieval MMORPG studia Black Eye Games
  • Hidden Gem – Midnight Fight Express stworzona przez Jakuba Dzwinela
  • Best Mobile Game – Railbound studia Afterburn

Ostatni dzień targów – czego nie można przegapić?  

Stałym punktem trzeciego dnia PGA jest finał konkursu PGA Genesis Cosplay Show. Na Scenie Głównej PGA zaprezentują się najlepsi cosplayerzy. Ich stroje co roku wprawiają w zachwyt zgromadzoną publiczność i nie ma podstaw, aby przypuszczać, że tym razem będzie inaczej.

Podobnie jak w poprzednich dniach tętnić życiem będą pozostałe sceny tematyczne. Ryszard Chojnowski opowie jak tłumaczyć takie gry jak Diablo, czy Baldur’s Gate, ekipa Project League wytłumaczy, jak rozpocząć przygodę a cosplayem, a Tomasz Cieślewicz udowodni, że na stare komputery w dalszym ciągu powstają prawdziwe perełki.

W niedzielę dowiemy się również, które gry indie obecne na targach zostały wyróżnione
w plebiscycie PGA Awards. Statuetki zostaną tradycyjnie wręczone w trzech kategoriach: Best Indie Game, Best Indie Booth oraz Best Indie International.