Organizator:

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej na PGA 2023

Podziel się

Masz ciekawy pomysł i zastanawiasz się, czy założyć firmę? Myślisz, skąd pozyskać na to środki? Albo właśnie założyłeś firmę, i chcesz ją rozwijać?

Sprawdź, jakie masz możliwości i na jakie działania możesz ubiegać się o wsparcie z Funduszy Europejskich. 

Oferta finansowa dla młodych, innowacyjnych startupów jest bardzo szeroka, a pomoc można uzyskać na każdym etapie rozwoju firmy.

Jeśli masz pomysł na biznes, ale nie wiesz co dalej możesz skorzystać z oferty Platform startowych programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej. To wsparcie oferowane w na pierwszym, najtrudniejszym etapie rozwoju firmy,

Możesz otrzymać wsparcie na starcie w ramach programu #BGK,  skorzystać z programów akceleracyjnych lub instrumentów kapitałowych dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) znajdujących się na wczesnym etapie rozwoju w ramach programu #FENG i wsparcia oferowanego przez #PARP.

Pomoc z programów może zapewnić finasowanie   najmłodszym projektom lub umożliwić rozwój z partnerami w postaci korporacji lub aniołów biznesu.

Możesz również ubiegać się o dotacje dla startupów, w tym m.in. spin-offów wywodzących się z jednostek naukowych oraz założonych przez naukowców. Jeśli chcesz w przyszłości komercjalizować swoje wynalazki czy technologie, przyjrzyj się ofercie wsparcia #NCBiR .

Jeśli chciałbyś komercjalizować swój wynalazek i zweryfikować jego zgodność z potrzebami rynku - możesz sięgnąć do oferty grantowej  Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Fundusze Europejskie pozwalają na zaspokojenie różnych potrzeb autorów? innowacyjnych projektów - od sfinansowania prototypów do zapewnienia kapitału na ekspansję międzynarodową. Warto przyjrzeć się bardzo szerokim możliwościom wsparcia, jakie możesz wykorzystać praktycznie na każdym etapie działalności twojej firmy z programów:

  • Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG),
  • Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (FEPW),
  • Fundusze Europejskie Rozwoju Społecznego (FERS).

Informacje o wsparciu przedsiębiorczości i innowacji z Funduszy Europejskich  w ramach trwających i planowanych konkursów dostępne są na stronie www.funduszeeuropejskie.gov.pl oraz stronach internetowych poszczególnych programów.

Nie potrafisz odnaleźć się w  natłoku informacji, a chciałbyś dowiedzieć się z jakiego rodzaju wsparcia możesz skorzystać - nie ma powodów do niepokoju ! Nawet jeśli nie znasz się na zasadach ubiegania się o środki z Funduszy, możesz z nich skorzystać. Wszystkie wątpliwości rozwieją eksperci pracujący w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich, czyli po prostu PIFE.

PIFE to miejsca, w których otrzymasz całkowicie za darmo informację o Funduszach Europejskich. O dofinansowaniach, atrakcyjnych pożyczkach (udzielanych na atrakcyjnych  warunkach).

  • Eksperci powiedzą Ci, jakie wsparcie z Funduszy Europejskich możesz dostać w zależności od profilu Twojej firmy, Twoich oczekiwań i lokalnych uwarunkowań.

To nie wszystko! Eksperci PIFE wyjaśnią Ci, jak przebiega  droga starania się o wsparcie – jakie dokumenty przygotować, jak samemu poprawnie wypełnić wniosek, z kim i kiedy się kontaktować, jakie są zasady korzystania z pomocy i jak się potem z niej rozliczyć. Przeprowadzą Cię przez cały proces – jeśli będziesz czuł taką potrzebę.

Zapraszamy na stoisko Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej - Pawilon 5A, stoisko nr 5.

Nie zwlekaj! Sięgnij po Fundusze Europejskie i rozwijaj się!