Organizator:

Microsoft i Windows 11 PRO na II Ogólnopolskich Mistrzostwach IT

Podziel się

Ogólnopolskie Mistrzostwa IT to święto wiedzy i nowoczesnych technologii. Ich uczestnicy przekonają się o tym dzięki firmie Microsoft i Windows 11 PRO.

Podczas II Ogólnopolskich Mistrzostw IT w jednym miejscu spotkają się największe firmy technologiczne, uczniowie i nauczyciele zafascynowani nowoczesnymi technologiami i rozwiązaniami IT, zmotywowani do zdobywania wiedzy i podnoszenia kwalifikacji. To właśnie z myślą o nich na Mistrzostwach zagoszczą - firma Microsoft i jej system Windows 11 PRO. 

W Ogólnopolskich Mistrzostwach IT uczestniczą uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Swoje umiejętności sprawdzają w dziewięciu kategoriach obejmujących szeroko pojętą informatykę - od systemów operacyjnych, programowania, poprzez tworzenie scenariuszy gier, robotykę, druk 3D, aż po cyberbezpieczeństwo. Jedna z kategorii to Windows 11 PRO – profesjonalny, wybiegający w przyszłość system firmy Microsoft, stwarzający nowe możliwości i przyjazne środowisko do pracy i nauki. Eksperci firmy wprowadzą uczniów i nauczycieli w tajniki systemu i zaprezentują jego możliwości, dzięki którym edukacja i obowiązki zawodowe wkraczają w zupełnie nowy wymiar. 

„Technologie na dobre zagościły w polskich szkołach. Po wdrożeniu pierwszych rozwiązań i nabyciu nowych kompetencji związanych z nauką hybrydową, nadszedł czas na kolejne etapy rozwoju cyfrowych umiejętności uczniów i nauczycieli. Do tego powinno służyć nie tylko oprogramowanie, ale i sprzęt wykorzystywany podczas lekcji. Wybierając komputer dla nauczyciela, który nie tylko będzie miał walory edukacyjne, ale też posłuży więcej niż rok szkolny, powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim parametry techniczne. Firmy współpracujące z Microsoft, oferują sprzęt z Windows 11 PRO dla Edukacji, który spełni wszystkie te kryteria. Należy jednak pamiętać, że to nie tylko wybór sprzętu, ale określonego ekosystemu stworzonego i rozwijanego z myślą o edukacji stanowi kompletne wsparcie. Dobry ekosystem to rozwiązanie sprawdzone i przetestowane w szkołach, które pozwala na bezpieczną pracę oraz chroni dane szkoły i informacje umożliwiające identyfikację tożsamości uczniów czy nauczycieli. Dlatego takie usługi jak Microsoft Defender – zawarte w systemie Windows EDU – pozwalają na wykrywanie i proaktywne zwalczanie cyberataków, a funkcja Device Guard zmniejsza ryzyko ataku z wykorzystaniem ransomware. Z kolei Intune for Education umożliwia prowadzącym zajęcia zarządzanie urządzeniami wykorzystywanymi przez uczniów do uzyskiwania dostępu do danych związanych z zajęciami, a także konfigurowanie i przypisywanie aplikacji, których uczniowie używają podczas lekcji. Rozwiązanie to pomaga również stosować zabezpieczenia zgodne z wymaganiami szkoły czy automatyzować proces resetowania haseł” – wyjaśnia Magdalena Grzegorczyk, Microsoft Partner/Channel Marketing Manager.

Tego wszystkiego będą mogli się nie tylko dowiedzieć uczniowie i nauczyciele podczas II Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników, ale w praktyce przetestują system Windows 11 PRO i inne rozwiązania Microsoft służące edukacji. Warsztaty poprowadzi m.in. Ambasadorką Mistrzostw Barbara Halska – nauczycielka przedmiotów zawodowych w Edison International School w Warszawie, nagrodzona tytułem Nauczyciel Roku 2014.

„Mistrzostwa IT to edukacja nie tylko uczniów, ale także nauczycieli. Szczególne miejsce podczas II Ogólnopolskich Mistrzostw IT zajmą seminaria dla nauczycieli. Będą to m.in. programy szkoleniowe Windows 11 PRO, przygotowane przez Microsoft. Wprowadzimy nauczycieli w świat najnowszych rozwiązań cyfrowych niezbędnych w pracy zawodowej, atrakcyjnych i wartościowych zarówno dla nich samych, jak i uczniów, którzy mogą z nich korzystać na lekcjach. Naszym celem jest nie tylko rozwijanie ich pasji, ale także pokazanie możliwości, jakie daje informatyka, rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, potwierdzonych certyfikatami wydanymi przez Partnerów Mistrzostw” – dodaje Adrian Dekowski, Prezes V8 Team, organizator II Ogólnopolskich Mistrzostw IT.

Finały i konkurencje praktyczne Ogólnopolskich Mistrzostw IT odbędą się w dniach 6-7 października podczas Poznań Game Arena. Pierwszy dzień Mistrzostw IT będzie poświęcony rozgrywkom dla uczniów szkół podstawowych, drugiego dnia swoich sił w rozwiązywaniu zadań przygotowanych przez Partnerów Mistrzostw spróbują uczniowie szkół ponadpodstawowych. Szczegółowe informacje można znaleźć na https://www.mistrzostwait.com/.