Organizator:

Heroes of Might and Magic III wpływa na wody World of Warships

Podziel się

Współpraca World of Warships wprowadzi grę w klimat fantasy dzięki dowódcom i mapie z Heroes of Might and Magic III. Najnowsza zawartość do sprawdzenia przedpremierowo na Poznań Game Arena 2023!

Studio Wargaming, twórcy wiodącej wieloosobowej gry morskiej World of Warships, odkrywa karty swojej najnowszej współpracy z kultową turową grą Heroes of Might and Magic III. Aktualizacja, która wejdzie w życie 18 października, wprowadza do gry 6 ikonicznych bohaterów Heroes of Might and Magic III jako dowódców okrętów razem w wyjątkową mapą i pamiątkową flagą.

6 nowych bohaterów u steru

Bohaterowie mitów i legend opuścili krainy Erathii aby wpłynąć na wody Warships. Sześciu z nich wzięło na swoje barki odpowiedzialność dowodzenia okrętami. Każdy z nich z własną ścieżką dialogową i 10 punktami umiejętności do wykorzystania w trakcie morskich potyczek.

Dwóch z nich – Katarzyna Ironfist, która przeszła szkolenie na niemieckich okrętach oraz Sandro, prowadzący amerykańskie jednostki do bitwy, będą dubbingowani przez oryginalnych aktorów z Heroes of Might and Magic III. Poza tym duetem, czwórka postaci pomoże graczom w walce o dominację, w tym Mephala, elfia łowczyni, która jest specjalistką brytyjskiej floty i niesławny Solmyr, który poszukuje zwycięstwa pod japońską banderą. Skład nowych dowódców zamykają Nymus, dowodzący radzieckimi jednostkami oraz Gunnar wyszkolony we francuskiej sztuce wojennej.

Poza ikonicznymi postaciami z kultowej gry, współpraca zaowocuje też wyjątkową flagą Heroes of Might and Magic III stworzoną specjalnie na tę okazję.

Magia i miecz na nowej mapie

Aby jeszcze bardziej wzbogacić nadchodzącą przygodę, razem ze współpracą do gry zawita też proceduralnie generowana mapa, którą można odnaleźć w zbrojowni. Inspirowanej bezpośrednio grą Heroes of Might and Magic III, mapie towarzyszyła będzie oryginalna ścieżka dźwiękowa z kultowej strategii. Gracze mogą odblokowywać różne jej elementy odkrywając ukryte sekcje przy pomocny nowej waluty w grze – kryształów. Wraz z wędrówką po mapie zyskają dostęp do nowych dowódców oraz innych zasobów w grze, jak kredyty, punkty doświadczenia, darmowy dostęp do konta premium czy też różnego rodzaju bonusy.

Co więcej z okazji tego wyjątkowego wydarzenia przygotowano nową paczkę DLC, którą można znaleźć na stronach World of Warships i Heroes of Might and Magic III HD Edition na platformie Steam. Zestaw zawiera ikonicznego dowódcę Sandro, razem z trzema dniami konta premium oraz szeregiem bonusów, tymczasowych kamuflaży i kredytów. Ten limitowany czasowo zestaw zawiera również kopię gry Heroes of Might and Magic III HD Edition. Gracze mogą go kupić od 18 października do 8 listopada ze zniżką -50%, aby móc poczuć magię na otwartych morzach.

Zawartość w ramach współpracy Heroes of Might and Magic III będzie dostępna w World of Warships od 19 października do 9 listopada.

Bohaterowie na Poznań Game Arena 2023

Wargaming po latach powraca też na PGA – największe targi gier wideo w Polsce. W dniach 6-8 października w hali 7A społeczność będzie mogła własnoręcznie wypróbować nową zawartość Heroes of Might and Magic III w World of Warships. To wyjątkowa okazja do wspólnego świętowania dla graczy i przedstawicieli firmy, bowiem w tym roku studio świętuje swoją 25. rocznicę istnienia, a popularne okręty celebrują ósme urodziny. Z tej okazji Wargaming przygotował dla odwiedzających stacje do grania oraz liczne atrakcje, w tym konkursy z nagrodami oraz spotkania z cosplayerami, którzy stworzyli swoje kreacje specjalnie na potrzeby tego wydarzenia. Na miejscu nie zabraknie też okazji do wymiany doświadczeń ze znanymi twórcami World of Warships czy też wygrania przedmiotów do wykorzystania w grze.

Partnerem aktywności na stoisku jest GAMIVO - platforma stworzona z myślą o graczach, na której na miłośników wirtualnej rozrywki czekają dziesiątki tysięcy gier i programów. Wspólnie z World of Warships firma zapewni uczestnikom PGA 2023 dodatkowe atrakcje i konkursy oraz szansę wykonania pamiątkowego zdjęcia z targów w fotobudce 360. Z kolei partnerem technologicznym stoiska będzie marka Genesis, producent sprzętu komputerowego najwyższej klasy, który będzie można własnoręcznie wypróbować podczas morskich batalii.  

Pełne informacje na temat współpracy można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej gry.